Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Straż pożarna i policja podsumowali u starosty rok

Wiadomości: powiat świdnicki
Czwartek, 31 marca 2011, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa świdnickie komendy podsumowały 2010 r.

Według danych zaprezentowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy w minionym roku były dwa poważne pożary (na terenie firmy Comfort oraz w Nowicach, gdzie płonęła słoma) oraz jeden groźny wypadek autobusu z udziałem piętnastu poszkodowanych.

- W 2010 roku wyjeżdżaliśmy do zdarzeń prawie tysiąc dziewięćset razy - relacjonował Tomasz Szuszwalak, komendant powiatowy PSP w Świdnicy. - Najwięcej wyjazdów odnotowaliśmy na terenie miasta Świdnica oraz w gminie Strzegom. Oprócz straży zawodowej, która obsługuje 50 % zdarzeń, dużą pomoc niosą zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przedstawili dane statystyczne. Okazało się, że najbardziej zagrożone przestępczością w minionym roku były miasto i gmina Świdnica, a najmniej zdarzeń odnotowano w Jaworzynie Śląskiej.

- Najwięcej w minionym roku było kradzieży - informował naczelnik wydziału prewencji komisarz Adam Mazur. - Z pewnością jest to spowodowane kryzysem gospodarczym i ubożeniem społeczeństwa. Natomiast udało nam się poprawić skuteczność w kategorii przestępczości narkotykowej. Zdecydowanie te wskaźniki poprawiły się w minionym roku.

W sumie policja odnotowała w 2010 r. o 38 zdarzeń mniej niż w roku 2009. Jest to także zasługa wielu programów prewencyjnych, prowadzonych przez powiatową policję. Wśród nich warto wymienić programy: Bezpieczny Senior, Bezpieczna Kobieta, Niebieskie Popołudnie, Akcję Stop24 czy programy dla dzieci i młodzieży – „Bezpieczna Przyszłość” i „Harcerska Akademia Policyjna”. W ubiegłym roku było także mniej wypadków na drogach. Zatrzymano w sumie 875 nietrzeźwych kierowców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~adam 31-03-2011 12:02
przestarzały sprzęt !! tylko tyle można powiedziec o PSP Świdnica nie odbierając przy tym fachowości naszym strażakom których poziom jest bardzo wysoki. ale sprzetu by sie przydało !! przynajmniej jeden bojowy wóz nowy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group