Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Strażacy pomagają

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 7:48
Aktualizacja: 10:49
Autor: red
Gmina Żarów: Strażacy pomagają
Fot. UM Żarów
W pomoc służbom medycznym w walce z koronawirusem angażują się wszyscy mieszkańcy regionu, także gminy Żarów.

Jedni szyją maseczki, kombinezony, inni z kolei pomagają w zakupach, organizują środki do dezynfekcji. Swoim zaangażowaniem służą także strażacy, którzy służbę i pomoc mają we krwi.

Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej funkcjonujących na terenie gminy Żarów codziennie z głośników samochodu informują mieszkańców o możliwych zagrożeniach związanych z epidemią koronawirusa. Rozwożą także maseczki ochronne dla seniorów w całej gminie Żarów oraz monitorują place zabaw i inne publiczne miejsca najczęściej odwiedzane przez społeczeństwo.

- W naszej gminie prowadzimy wiele akcji w walce z epidemią koronawirusa. Najważniejszą z nich jest zabezpieczenie osób, które są najbardziej narażone na skutki wirusa. Są to seniorzy po 60 roku życia, dlatego podjęliśmy decyzję wspólnie z radnymi Rady Miejskiej, aby zakupić dla nich maski ochronne wielokrotnego użytku. Maski dostarczają mieszkańcom nasi strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Zadecydowaliśmy również o wsparciu pogotowia ze Świdnicy. Chociaż nie jest to nasza jednostka, jednak jest to instytucja, która na pierwszej linii służy wszystkim naszym mieszkańcom. Kierownictwo pogotowia w Świdnicy wystąpiło do nas o wsparcie i nasza gmina przekaże środki finansowe na ten cel. Pamiętaliśmy również o funkcjonariuszach policji, przekazując im maseczki ochronne. Dziękuję za wszelkie wsparcie strażakom, ale także różnym instytucjom, które włączyły się w pomoc służbom medycznym. Apeluję ponownie do mieszkańców, aby uszanować wszelkie decyzje wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny i stosować się do wszelkich zakazów – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Strażaków ochotników wspierają także władze gminy Żarów. Dlatego wszystkie jednostki OSP jako jednostki wspierające na terenie gminy Żarów otrzymały maseczki ochronne jednorazowe oraz maseczki ochronne wraz z kapturem, kombinezony ochronne, płyny do dezynfekcji, rękawiczki. Zamówione zostały również przyłbice dla strażaków. Fundacja Inicjatywa B również przekazała strażakom gotowe przyłbice. W tym celu na drukarce 3D prowadzany jest wydruk opasek, do których w późniejszym czasie mocowane są gumki i folie ochronne.

- Jednostka OSP Żarów dziękuje za wsparcie i przekazanie niezbędnych środków ochrony osobistej gminie Żarów i burmistrzowi Leszkowi Michalakowi oraz Fundacji Inicjatywa B – dziękuje Rafał Dąbrowski z jednostki OSP Żarów.

W akcję dostarczenia maseczek dla seniorów włączyły się wszystkie jednostki OSP na terenie gminy Żarów: OSP Żarów, OSP Wierzbna, OSP Mrowiny, OSP Kalno, OSP Buków, OSP Pożarzysko i OSP Imbramowice.

- Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i instytucji sanitarnych powinniśmy zadbać szczególnie o ludzi w podeszłym wieku i samotnych. Chcemy im służyć swoją pomocą. Zależy nam na tym, żeby najstarsi i chorzy w tych dniach pozostali w domach i tam zadbali o swoje zdrowie oraz by czuli się dobrze i bezpiecznie. Dziś dostarczamy maseczki ochronne naszym seniorom, ale także na prośbę Burmistrza Miasta Żarów monitorujemy miejsca użyteczności publicznej – mówi Grzegorz Opioła prezes OSP Wierzbna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group