Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Strażnicy Planety” w Wieży Ratuszowej w Świdnicy

Wtorek, 10 kwietnia 2018, 7:14
Aktualizacja: Środa, 11 kwietnia 2018, 11:59
Autor: red
Świdnica: „Strażnicy Planety” w Wieży Ratuszowej w Świdnicy
Fot. organizatorzy
Do 23 kwietnia świdniczanie mogą zobaczyć w Wieży Ratuszowej wystawę „Strażnicy Planety”. Jej tematem jest codzienność ładowaczy, kierowców śmieciarek, pracowników sortowni. Twórcami wystawy są pracownicy ENERIS Surowce, a partneruje jej Urząd Miejski w Świdnicy i Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko–Jaworskie”.

Pracownicy służb komunalnych oraz ich codzienność - odbiór i zagospodarowywanie odpadów, utrzymanie porządku na miejskich ulicach, placach i chodnikach są tematem wystawy pt. „Strażnicy Planety”. Zdjęcia można zobaczyć na I piętrze Wieży Ratuszowej (ul. Wewnętrzna 4), w godzinach otwarcia obiektu. Dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej oraz seniorów przewidziano wstęp wolny. Opiekunowie grup są proszeni o kontakt w tej sprawie z Sylwią Bodnar pod numerem tel. 74 856 29 36.

Świdnica jest szóstym miastem, w którym jest prezentowany fotoreportaż ENERIS Surowce  -firmy, która odbiera odpady od jej mieszkańców. Przez rok z wystawą zapoznali się już mieszkańcy Piły, Gorzowa Wielkopolskiego, Chrzanowa, Jaworzna oraz Lądka-Zdroju.
- Każde działanie mające na celu edukowanie dzieci, młodzieży, mieszkańców miasta w zakresie prawidłowego sposobu gromadzenia i pozbywania się odpadów jest bardzo istotne. Ochrona środowiska jest dziś koniecznością, dlatego stale podejmujemy działania mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej świdniczan. Wystawa "Strażnicy Planety" ukazuje nam, co dzieje się dalej z surowcem, który zostawiamy w pojemniku, a dzięki pracy pracowników służb komunalnych jest odbierany i właściwie zagospodarowywany — powiedział Tomasz Jaworski, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W całej Polsce w branży komunalnej – sektorach dostaw wody, gospodarowania ściekami, odpadami i  rekultywacji pracuje ponad 135 tysięcy osób. W Świdnicy są to między innymi pracownicy krapkowickiego oddziału ENERIS Surowce, który odpowiada za odbiór i zagospodarowanie odpadów z II sektora miasta.
— Od kilku już lat wspólnie z mieszkańcami Świdnicy dbamy o lokalne środowisko, odbierając i zagospodarowując odpady z miasta. Dlatego szczególnie cieszy, że właśnie tu możemy pokazać, jak nasza praca wygląda z bliska. Budujemy w ten sposób świadomość tego, że czyste otoczenie to nasza codzienna praca i wspólna odpowiedzialność — powiedział Grzegorz Zarański, dyrektor oddziału ENERIS Surowce w Krapkowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group