Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażnicy w akcji

Sobota, 18 grudnia 2021, 7:32
Aktualizacja: 11:33
Autor: red
Świdnica: Strażnicy w akcji
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 10–16 grudnia 2021 roku.

10.12.2021r. godz.20.19 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w rejonie garaży przy ulicy Kliczkowskiej. Skierowani tam strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego. Mężczyzna został przewieziony na pogotowie celem przebadania i ewentualnego osadzenia do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W czasie badania lekarskiego okazało się, że stan zdrowia nietrzeźwego wymagał natychmiastowej hospitalizacji. Mężczyzna pozostał w szpitalu.

11.12.2021r. godz.5.59 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od sprzedawczyni jednej z placówek handlowych przy ulicy Westerplatte. Kobieta poinformowała dyżurnego, że do sklepu przyszła starsza pani, która nie pamiętała jak się nazywa ani też gdzie mieszka. Na nogach zamiast butów miała kapcie. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariuszom udało się ustalić adres zamieszkania kobiety. Została ona odwieziona do swego mieszkania i przekazana pod opiekę sąsiadce, która o zajściu powiadomiła rodzinę starszej pani oraz jej opiekunkę.

14.12.2021r. godz.12.43 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika jednego ze skupów złomu. Do placówki tej przyjechał mężczyzna z wielkim starym sejfem chcąc sprzedać go na złom. Okazało się jednak, że jest to sejf stalowo betonowy i to właśnie beton jest jego głównym budulcem. W związku z tym faktem pracownik odmówił przyjęcia tego przedmiotu. Kierowca był bardzo zdenerwowany i niezadowolony. Kilkuset kilogramowy sejf wyrzucił w pobliżu skupu. Całość zajścia zarejestrował monitoring wizyjny, zatem ustalenie sprawcy nie stanowiło wielkiego problemu. Kierowca został ukarany mandatem karnym a sejf został uprzątnięty.

16.12.2021r. godz.6.00 – z dyżurnym Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej przebywającej w boksie na kontenery na odpady przy ulicy Zamenhofa. Sytuacja ta jest doskonale znana, gdyż wielokrotnie strażnicy odwiedzali tego mężczyznę również z pracownicami MOPS. Niestety każdorazowo stanowczo odmawia on przyjęcia jakiejkolwiek pomocy. Przyjmuje jedynie konserwy, które straż miejska posiada z Banku Żywności właśnie dla osób bezdomnych. Sytuacja jest bardzo trudna, gdyż nie można przymusić takiej osoby aby zamieszkała w schronisku dla bezdomnych. Patrol straży miejskiej pobrał żywność i udał się we wskazany rejon. Niestety, tym razem na miejscu nie zastano mężczyzny.

16.12.2021r. godz.8.52 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie z firmy TAURON, której p racownicy usuwali poważną awarię energetyczną w rejonie ulicy Paderewskiego. Niestety, dokładnie w miejscu awarii stał zaparkowany pojazd. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Strażnicy ustalili właściciela samochodu, który przestawił pojazd i umożliwił usunięcie awarii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group