Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1357
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Strefa wypoczynku

Sobota, 24 lutego 2024, 7:58
Autor: red
Żarów: Strefa wypoczynku
Fot. UM Żarów
Bez wątpienia jednymi z największych zadań, które prowadziliśmy w 2023r. była rewitalizacja stawu i parku miejskiego w Żarowie. Były to inwestycje, na które pozyskaliśmy 4,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Programu Fundusz Polski Ład.

Staw po rewitalizacji zmienił swój wygląd. Nowe ławki, alejki, oświetlenie, a nawet zagospodarowane miejsce do zabawy dla naszych najmłodszych mieszkańców, pływający pomost i liczne nasadzenia wpłynęły na poprawę estetyki tego miejsca. W ostatnim czasie na terenie stawu przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie ustawione zostały nowe elementy, które tworzyć będą strefę wypoczynku dla odwiedzających to miejsce. Pojawiły się nowe leżaki oraz plenerowe stoliki do gry w szachy. To jeszcze nie koniec wszystkich atrakcji, bowiem niebawem zainstalowana zostanie także pływająca fontanna.

- Zrewitalizowany staw to kolejna zielona przestrzeń w naszym mieście. Miejsce wypoczynku i strefa relaksu. Dobiegają końca prace przy realizacji tej inwestycji, przed nami jeszcze montaż elementów małej architektury, które z pewnością dodadzą uroku i wpłyną na wygląd tego miejsca. Efekty zrealizowanych prac widać gołym okiem. Przypomnę, że w ramach rewitalizacji stawu wyremontowane i przebudowane zostały ciągi komunikacyjne, zamontowaliśmy nowe ławki i kosze na śmieci, zamontowany został pływający pomost, zainstalowano nowe lampy oświetleniowe i zrealizowano prace związane z nasadzeniami zieleni. Zagospodarowane zostało również miejsce do zabawy dla naszych najmłodszych mieszkańców – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Inwestycje nad stawem miejskim w Żarowie prowadzone są w ramach tego samego projektu, co modernizacja parku „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina Żarów pozyskała 4.500.000 złotych dofinansowania z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączny koszt modernizacji stawu i parku miejskiego to kwota 5.261.053,10 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group