Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 669
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strzegą porządku

Niedziela, 16 października 2022, 13:06
Autor: red
Świdnica: Strzegą porządku
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 7 do 13 października 2022 roku.

08.10.2022r. godz.9.08 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny siedzącego na chodniku ulicy Łukowej, który w sposób nachalny zaczepiając przechodniów żądał od nich pieniędzy. Na miejscu zastano nietrzeźwego Dariusza S., bezdomnego, który notorycznie narusza przepisy prawa. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

08.10.2021r. godz.10.37 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie mieszkanki ulicy Piotra Skargi. Kobieta będąc na spacerze ze swym psem w rejonie ulicy Kliczkowskiej została zaatakowana przez dużego psa. W wyniku tego zajścia jej pies został ugryziony (nie wymagał pomocy weterynaryjnej). Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili opiekuna agresywnego zwierzęcia. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

10.10.2021r. godz.17.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące zanieczyszczenia na dużym odcinku ulicy 1 Maja substancją ropopochodną. Skierowani na miejsce strażnicy ustalili, że jest to prawdopodobnie olej napędowy. Teren zabezpieczono i wezwano odpowiednie służby, które zutylizowały paliwo. W tym wypadku nie udało się ustalić przyczyny i sprawcy tego zanieczyszczenia.

11.10.2022r. godz.900 – 10.00 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kilka telefonicznych zgłoszeń dotyczących nieprzyjemnego, chemicznego zapachu w rejonie ulic Wiśniowej, Kasztanowej oraz Osiedla na Wzgórzu. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Zanieczyszczenie mogło pochodzić z jednego z zakładów zlokalizowanych w tym rejonie. Informacje w przedmiotowym zakresie zostaną przekazane do Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

13.10.2022r. godz.22.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące grupy młodzieży awanturującej się i spożywającej alkohol na Placu Grunwaldzkim w rejonie pomnika. Skierowany na miejsce patrol nie potwierdził spożywania alkoholu. W związku z głośnym zachowaniem młodzieży, nakazano udanie się do miejsc zamieszkania, co też uczynili.

13.10.2022r. godz.23.02 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny śpiącego na ławce stanowiska nr 4 dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Na miejscu strażnicy zastali osobę bezdomną. Mężczyzna odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i oddalił się z miejsca interwencji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group