Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 478
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegom dla Rodziny

Czwartek, 9 kwietnia 2015, 13:50
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2020, 3:52
Autor: red.
Strzegom: Strzegom dla Rodziny
Fot. UM Żarów
88 złożonych wniosków i ponad 450 wydanych w Strzegomiu kart to efekty wdrażania w życie postanowień rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych pod nazwą „Karta Dużej Rodziny”.

Celem funkcjonowania Karty Dużej Rodziny jest wspieranie rodziny wielodzietnej, zwiększanie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, kształtowanie pozytywnego wizerunku i promowanie modelu dużej rodziny, udzielanie pomocy, a przede wszystkim poprawienie kondycji rodzin wielodzietnych poprzez sporządzenie i rozszerzenie gminnego katalogu ulg.

- I właśnie taki katalog ulg, zwolnień i preferencji dla rodzin wielodzietnych zamierza utworzyć gmina Strzegom, tworząc tym samym Gminną Kartę Dużej Rodziny, w której tworzeniu może wziąć udział każdy, kto ma jakiekolwiek możliwości, by wesprzeć akcję pomocy rodzinie np. udzielając rabatów, czy bonifikat na zakup odzieży, obuwia, żywności i leków. Zwracamy się do jednostek podległych gminie oraz przedsiębiorstw, zakładów, firm, sklepów, restauracji, aptek, towarzystw ubezpieczeniowych, banków i spółdzielni, by rozważyli możliwość pomocy i zgłosili swój akces na adres: biuletyn@strzegom.pl – apeluje Wiesław Witkowski, zastępca Burmistrza Strzegomia.

W zgłoszeniu proszę podać: adres firmy, rodzaj i formę pomocy (bonus, promocja, bonifikata, ulga, rabat, zniżka) oraz wysokość zniżki. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję i włączyć się w dzieło Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzegomiu będzie znajdował się na liście gminnego katalogu ulg. Z podmiotami, które znajdą się w gminnej bazie, będą podpisane umowy.

A co w zamian?

Uśmiech obdarowanego i promocja w gminnych mediach. A może wzrost obrotów?

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group