Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegom wysoko w rankingu

Wtorek, 29 maja 2018, 9:35
Autor: red
Strzegom: Strzegom wysoko w rankingu
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom zajęła bardzo dobre 43. miejsce wśród gmin miejsko–wiejskich w najnowszym Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego.

Ranking opracowali eksperci z krakowskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zestawienie podzielono na 5 kategorii: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta na prawach powiatu i powiaty ziemskie.

43. pozycja w tym prestiżowym rankingu - na 616 gmin - cieszy władze samorządowe Strzegomia. - Jest to dowód na to, że nasza gospodarka finansowa jest w bardzo dobrej kondycji - podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. Wyżej od Strzegomia w gronie gmin miejsko-wiejskich z powiatu świdnickiego znalazł się Żarów (9. miejsce), Jaworzyna Śląska uplasowała się na 396. pozycji.

Wśród 237 gmin miejskich Świebodzice zajęły 77. lokatę, zaś Świdnica - 105. miejsce. Jeśli chodzi o gminy wiejskie to gmina Świdnica znalazła się na 272. pozycji, a Marcinowice na 455 (na 1559 miejsc).

Warto wspomnieć, że przy ocenie finansów samorządów brano pod uwagę wskaźniki według danych na 2016 rok. Są to: udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem - bez poręczeń, relacja zobowiązań do dochodów ogółem, udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:gminy wiejskie - Kobierzyce gminy miejsko-wiejskie - Dziwnów gminy miejskie - Legionowomiasta na prawach powiatu - Gliwicepowiaty - powiat pruszkowski


Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

gminy wiejskie - Kobierzyce

gminy miejsko-wiejskie - Dziwnów

gminy miejskie - Legionowo

miasta na prawach powiatu - Gliwice

powiaty - powiat pruszkowski

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group