Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegom z pieniędzmi

Poniedziałek, 18 lipca 2022, 13:52
Autor: red
Strzegom: Strzegom z pieniędzmi
Fot. UM Strzegom
W piątek 15 lipca br. w Boguszowie–Gorcach burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta odebrał trzy promesy dot. dofinansowania bardzo ważnych inwestycji w gminie Strzegom w ramach Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Programu Inwestycji Strategicznych.

Pierwsza promesa to środki na skomunikowanie z drogą krajową nr 5 terenów aktywności gospodarczej w Strzegomiu oraz wsi Granica. Kwota dofinansowania w tym przypadku wynosi 6,24 mln zł.

Druga promesa dot. budowy sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Olszanach - kwota dofinansowania wynosi 4,3 mln zł.

Zaś trzecia - ta najnowsza - to środki na budowę świetlic wiejskich wraz z zagospodarowaniem terenu we wsiach Graniczna i Bartoszówek w wys. ok. 3 mln zł.

- Mieszkańcy obydwu wsi czekali na takie wiadomości od dawna. W tym momencie zostanie już tylko jedno sołectwo - Godzieszówek, gdzie jest potrzeba budowy małej świetlicy wiejskiej i jedna wieś, gdzie brakuje kanalizacji - Stawiska. Tu też już jest złożony stosowny wniosek. A wsi mamy 22 - wyjaśnia burmistrz Zbigniew Suchyta.

W uroczystości wręczania promes uczestniczyli m.in.: Ireneusz Zyska - wiceminister klimatu i środowiska, Marcin Gwóźdź - poseł na Sejm RP, Aleksander Szwed - senator RP, Grzegorz Macko - wicemarszałek województwa dolnośląskiego i Ewelina Szydłowska-Kędziera - radna sejmiku województwa dolnośląskiego.

Władze samorządowe serdecznie dziękują za kolejne środki dla gminy Strzegom i wzorową współpracę z administracją rządową i samorządową.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group