Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomscy radni o transporcie szkolnym

Wtorek, 1 marca 2011, 18:04
Aktualizacja: 18:12
Autor: red.
Strzegom: Strzegomscy radni o transporcie szkolnym
Fot. UMiG Strzegom
Piąta sesja rady strzegomskiej gminy za nami, za nami też zmiany tegorocznego budżetu oraz wyrażenie zgody na zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dla dzieci oraz uczniów w roku szkolnym 2011/2012.

Podjęcie uchwały pozwoli na dowóz dzieci i uczniów z miejscowości położonych w odległości nie większej niż 3 lub 4 km, zapewniając tym samym dzieciom bezpieczne dotarcie do szkół.

Podczas poniedziałkowych obrad radni zadecydowali też m.in. o zmianie uchwały w sprawie określenia oświatowych jednostek budżetowych gminy Strzegom, które gromadzą dochody na wydzielonych rachunkach bankowych, oraz uchwały w sprawie ustalenia górnych stawek opłat za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych. Ustalono stawkę za opróżnienie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z terenu gminy Strzegom 28,43 zł/m sześc. brutto. Natomiast stawkę 22,59 zł brutto ustalono za odbiór 1m sześc. nieczystości ciekłych z terenu gminy Strzegom, która obowiązuje w stosunku do właścicieli nieruchomości, na których nie ciąży obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej, a także do właścicieli nieruchomości, których obowiązek dotyczy w okresie jednego roku od oddania nowej sieci kanalizacji sanitarnej do eksploatacji lub w okresie jednego roku od wezwania do wykonania przyłączenia do istniejącej już sieci kanalizacji sanitarnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group