Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomska licealistka wyrecytowała wyjazd do Wilna

Sobota, 26 maja 2018, 9:41
Autor: red
Strzegom: Strzegomska licealistka wyrecytowała wyjazd do Wilna
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Agata Nowak to laureatka II Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych", organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir, a także rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Uczennica klasy IIa (o profilu dziennikarsko-medialnym i prawniczym) z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zajęła, we wspomnianym konkursie, III miejsce. W ramach głównej nagrody została zaproszona, razem ze swoją opiekunką merytoryczną - Panią Małgorzatą Kucharską, na wyjazd na Litwę.

Wyprawa jest ufundowana przez stowarzyszenie Odra-Niemen i wsparta dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ideą projektu jest uczczenie wydarzeń związanych z "74 Rocznicą Operacji Ostra Brama", poprzez wyprawę śladami polskich miejsc pamięci na Litwie. Projekt ma na celu odwiedzenie ważnych miejsc historycznych, złożenie okolicznościowych wiązanek oraz zapalenie zniczy.

Laureaci będą mieli możliwość spotkania się z polską młodzieżą i polskimi weteranami AK z Wilna. Projekt ma charakter "bezpośredniego dotknięcia śladów tamtych wydarzeń, integracji międzypokoleniowej, możliwość rozmów ze świadkami historii i spotkań z Rodakami z Wileńszczyzny". W programie zaplanowano również zwiedzanie Wilna pod kątem jego polskich śladów kulturowych. Wyjazd odbędzie się w terminie 5-10.07.2018 r. Gratulujemy Agacie i jej opiekunce. Życzymy udanego wyjazdu oraz dalszych sukcesów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group