Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomska Pasja

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 11:07
Aktualizacja: 11:09
Autor: red.
Strzegom: Strzegomska Pasja
Fot. UM Strzegom
W refleksyjną atmosferę Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych wprowadziło mieszkańców Strzegomia Misterium Męki Pańskiej, które przedstawiono w ubiegły piątek 11 kwietnia przy Bazylice pw. św. App. Piotra i Pawła.

Prawie tysięczny tłum wiernych i widzów mógł towarzyszyć Jezusowi w ostatnich chwilach jego życia, tak jak przed wiekami śledząc bieg wypadków i żywo reagując na rozgrywające się wydarzenia. Mistyczną atmosferę Pasji podkreślała starannie przygotowana muzyka, profesjonalne efekty świetlne, realistyczne kostiumy oraz przekonująca gra aktorska osób zaangażowanych w przedstawienie. Misterium rozpoczęła scena modlitwy Jezusa w Ogrójcu, następnie pojmanie, sąd przed Sanhedrynem i Piłatem. Bardzo realistycznie odegrane sceny biczowania, Drogi Krzyżowej i ukrzyżowania prawie wszystkich przyprawiły o drżenie serc, a z niejednych oczu popłynęły łzy. Jednak najbardziej wzruszającym momentem widowiska było Zmartwychwstanie i słowa nadziei i miłości, jakie popłynęły do poruszonych widzów.

Swojego zadowolenia z wystawienia Misterium nie krył ks. prałat Marek Babuśka, który na zakończenie podziękował widzom za niezawodne przybycie, a aktorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie Pasji za wspaniałe widowisko, które przeniosło wszystkich w świat ponadczasowych, chrześcijańskich wartości, ale także pozytywnych doznań estetycznych.

Inicjatorem i reżyserem Misterium był Ireneusz Miepariszwili, który zagrał rolę Jezusa. W widowisku wystąpili także uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół, członkowie Bractwa Św. Józefa, Bractwa św. Jana, Bractwa Joannitów, członkowie Rady Duszpasterskiej i wiele innych osób, które pracując przy widowisku chciały mocniej przeżyć tajemnicę śmierci Chrystusa.

Organizatorami Misterium była parafia pw. św. App. Piotra i Pawła oraz Strzegomskie Centrum Kultury. Twórcy już dziś myślą jak w kolejnych latach udoskonalać artystycznie, duchowo i organizacyjnie to ważne dla wielu ludzi wydarzenie.

(Krzysztof Kalinowski)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group