Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strzelanina pod aresztem śledczym w Świdnicy?

Wtorek, 22 listopada 2011, 13:34
Aktualizacja: Środa, 23 listopada 2011, 8:20
Autor: JB
Świdnica: Strzelanina pod aresztem śledczym w Świdnicy?
Fot. red
Dziś o 10 rano pod aresztem śledczym w Świdnicy napadnięto na konwój przewożący więźnia.

Ćwiczenia bo o nich mowa zmobilizowały wszystkie służby miejskie: Pogotowie Ratunkowe, Policję, Straż Miejską, Służbę Więzienną, Straż Pożarną.

Przeprowadzanie tego typu akcji ma na celu eliminację błędów w działaniu w przyszłości. Sprawna komunikacja wszystkich służb sprawiła, że pomoc poszkodowanym, zabezpieczenie skażonego terenu nastąpiło w najkrótszym możliwym czasie. Zaangażowanie w ćwiczenia , przeprowadzenie ich według najwyższych standardów zoptymalizuje i zniesie do minimum ryzyko późniejszych komplikacji na wypadek podobnego zdarzenia. Wszystkie służby zgodnie twierdzą, że takie ćwiczenia pozwalają na wypracowanie schematów, które służą głównie poprawieniu jakości niesionej pomocy a także poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Ramowy przebieg ćwiczeń

Pod bramę wjazdową aresztu śledczego podjeżdża samochód konwojowy policji, który przewozi osadzonego z rozprawy w sądzie, niespodziewanie padają strzały w kierunku pojazdu konwojowanego i posterunku uzbrojonego nr.2. W wyniku ostrzelania terroryści ciężko ranią funkcjonariusza policji. Zamaskowani przestępcy, aby odwrócić uwagę funkcjonariusza na posterunku wrzucają za bramę butelkę z cieczą niewiadomego pochodzenia. Niezidentyfikowana ciecz może doprowadzić do skażenia środowiska i być niebezpieczna dla ludzi. Napastnicy grożąc dowódcy konwoju , odbijają więźnia. Zamachowcy zabrali dowódcę konwoju jako zakładnika. Odjechali nieoznakowanym autem. Dyrektor Aresztu Śledczego powiadamia wszystkie służby. Na miejsce przyjeżdża Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna i Straż Miejska. Ratownicy przystępują do działań. Następuje ewakuacja funkcjonariusza z wieżyczki i działanie neutralizowania cieczy potencjalnie niebezpiecznej. Pogotowie Ratunkowe udziela pomocy medycznej poszkodowanym. Po obezwładnieniu agresywnych osadzonych( więźniów aresztu), zostają oni umieszczeni w izolatce. W trakcie Dyrektor Aresztu otrzymuje informacje, że terroryści zostali zatrzymani, zakładnik odbity.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group