Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelanina pod aresztem śledczym w Świdnicy?

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 22 listopada 2011, 13:34
Aktualizacja: Środa, 23 listopada 2011, 8:20
Autor: JB
Fot. red
Dziś o 10 rano pod aresztem śledczym w Świdnicy napadnięto na konwój przewożący więźnia.

Ćwiczenia bo o nich mowa zmobilizowały wszystkie służby miejskie: Pogotowie Ratunkowe, Policję, Straż Miejską, Służbę Więzienną, Straż Pożarną.

Przeprowadzanie tego typu akcji ma na celu eliminację błędów w działaniu w przyszłości. Sprawna komunikacja wszystkich służb sprawiła, że pomoc poszkodowanym, zabezpieczenie skażonego terenu nastąpiło w najkrótszym możliwym czasie. Zaangażowanie w ćwiczenia , przeprowadzenie ich według najwyższych standardów zoptymalizuje i zniesie do minimum ryzyko późniejszych komplikacji na wypadek podobnego zdarzenia. Wszystkie służby zgodnie twierdzą, że takie ćwiczenia pozwalają na wypracowanie schematów, które służą głównie poprawieniu jakości niesionej pomocy a także poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Ramowy przebieg ćwiczeń

Pod bramę wjazdową aresztu śledczego podjeżdża samochód konwojowy policji, który przewozi osadzonego z rozprawy w sądzie, niespodziewanie padają strzały w kierunku pojazdu konwojowanego i posterunku uzbrojonego nr.2. W wyniku ostrzelania terroryści ciężko ranią funkcjonariusza policji. Zamaskowani przestępcy, aby odwrócić uwagę funkcjonariusza na posterunku wrzucają za bramę butelkę z cieczą niewiadomego pochodzenia. Niezidentyfikowana ciecz może doprowadzić do skażenia środowiska i być niebezpieczna dla ludzi. Napastnicy grożąc dowódcy konwoju , odbijają więźnia. Zamachowcy zabrali dowódcę konwoju jako zakładnika. Odjechali nieoznakowanym autem. Dyrektor Aresztu Śledczego powiadamia wszystkie służby. Na miejsce przyjeżdża Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna i Straż Miejska. Ratownicy przystępują do działań. Następuje ewakuacja funkcjonariusza z wieżyczki i działanie neutralizowania cieczy potencjalnie niebezpiecznej. Pogotowie Ratunkowe udziela pomocy medycznej poszkodowanym. Po obezwładnieniu agresywnych osadzonych( więźniów aresztu), zostają oni umieszczeni w izolatce. W trakcie Dyrektor Aresztu otrzymuje informacje, że terroryści zostali zatrzymani, zakładnik odbity.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 22-11-2011 18:00
a gdzie zdjęcie zniszczonego zderzaka???? zakładnik odbity samochód rozbity !!! hehehehehe dobrze, że to policja, więc z odszkodowaniem nie będzie problemu ;)))))))
~ 25-11-2011 21:47
Te ćwiczenia widziałam nad zalewem,czy one były w dwóch miejscach jednocześnie?
~www 2-12-2011 23:51
Po co te szopki?Kilka lat temu zamykano ulice i pół miasta,by dowiesć autobusem więziennym gang bokserów na rozprawę.Dzisiaj chłopaki odpowiadają z wolnej stopy i nie trzeba ich odbijać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group