Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Studenci medycyny w Pszennie

Piątek, 2 marca 2012, 16:05
Aktualizacja: Sobota, 3 marca 2012, 8:40
Autor: red
Gmina Świdnica: Studenci medycyny w Pszennie
Fot. użyczone
70 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie skorzystało z bezpłatnych porad studentów Studenckiego Koła Akademii Medycznej we Wrocławiu. To już druga tego typu wizyta w placówce oświatowej w Pszennie. W roku ubiegłym z takiej formy profilaktyki zdrowotnej skorzystało 120 uczniów.

Studentki Katarzyna Świątko (Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego przy Akademii Medycznej we Wrocławiu), Agnieszka Junka, Justyna Ruchała, Aleksandra Skóra i Justyna Sobczak, w ramach projektu „Zdrowe Dziecko”, objęły badaniami profilaktycznymi dzieci z klas I oraz IV-VI w wielu szkolnym mającymi na celu poprawę stanu zdrowia dzieci, propagowanie zachowań prozdrowotnych oraz badania naukowe realizowane w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego. W tym samym dniu rodzice, którzy wyrazili zgodę na badanie swoich dzieci, otrzymali informację zwrotną o wynikach badań. Na szczegółowy raport z przeprowadzonej akcji musimy jeszcze poczekać, ale korzyści można było zauważyć już w dniu badania. Wczesna diagnoza pozwala na podjęcie odpowiedniego leczenia, tym bardziej, że niejednokrotnie rodzice nie zdają sobie sprawy z ukrytych problemów zdrowotnych swoich dzieci. Przeprowadzone badania pod kątem stomatologicznym, wad postawy, czy chorób oczu, daje często możliwość wykrycia pierwszych sygnałów pojawiającego się schorzenia, które wcześnie zdiagnozowane może być całkowicie wyleczone – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie T. Szarwaryn.

Dyrektor szkoły, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie składają serdeczne podziękowania Pani prof. dr hab. Alicji Chybickiej Kierownikowi Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu za przychylność, a studentom Akademii, w szczególności Katarzynie Świątko, za wszelkie działania związane z profilaktyką zdrowotną na rzecz naszych uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group