Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Studenci przebadali uczniów

Sobota, 16 kwietnia 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: red.
Pszenno: Studenci przebadali uczniów
Fot. UG Świdnica
Ponad setka dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie skorzystała z bezpłatnych porad pediatrycznych w ramach wizyty studentów V roku wrocławskiej Akademii Medycznej.

Studenci medycyny pod kier. prof. Alicji Chybickiej z Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu przeprowadzili wywiady w postaci ankiet, ze szczególnym uwzględnieniem wad postawy i badań przesiewowych (wzrok, słuch, waga). Swoje wyniki zaprezentowali rodzicom i opiekunom dzieci, którzy wyrazili zgodę na przeprowadzenie badań.

- Z chwilą likwidacji gabinetów lekarskich w placówkach oświatowych, organizowanie tego typu działań jest niezmiernie ważne - mówi dyrektor szkoły, Tadeusz Szarwaryn. - Już teraz mogę powiedzieć, że zakończyła się ona sukcesem. Dla wielu rodziców akcja dostarczyła wiedzy na temat potrzeby skorzystania z fachowych porad specjalistów oraz badań profilaktycznych. Kolejnym etapem współpracy ze studentami wrocławskiej Akademii Medycznej będzie dokonanie wywiadów z uczniami klas IV-VI, które planujemy przeprowadzić jeszcze w tym roku szkolnym

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group