Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Studenci UTW wrócili na studia

Wtorek, 4 października 2016, 13:55
Aktualizacja: 16:57
Autor: red
Żarów: Studenci UTW wrócili na studia
Fot. UM Żarów
Chcą się uczyć i rozwijać, pomimo tego, że szkolne lata mają dawno za sobą. Ponad 160 chętnych słuchaczy żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w czwartek, 29 września uroczyście zainaugurowało nowy rok akademicki.

To już ósmy rok funkcjonowania żarowskiej uczelni, do której co roku przystępuje coraz więcej studentów seniorów.
- Jesteście niezwykłą grupą, tworzącą dobry i przyjazny klimat. Dla wielu z nas jesteście inspiracją i siłą napędową. Wy pokazujecie, że można i trzeba. Życzę Wam samych wspaniałych chwil i kolejnych ciekawych doświadczeń - mówił podczas uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego burmistrz Leszek Michalak.

Seniorzy znów będą mogli zgłębiać wiedzę w sekcji językowej, informatycznej, plastycznej, taneczno - ruchowej czy muzycznej. Nie zabraknie zajęć z zakresu zdrowia, profilaktyki i rehabilitacji, imprez kulturalnych i towarzyskich oraz turystyki krajowej i zagranicznej.
- Tematyka jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Słuchacze są otwarci na nowe propozycje, są głodni wiedzy. Gdy się na nich patrzy, widać uśmiech na twarzach. Są pełni energii. Dla nich to ważne, że mogą się wspólnie spotkać i wymienić poglądy. Żeby uczestniczyć w tych zajęciach trzeba po prostu wyjść z domu - podkreślała Krystyna Markiewicz prezes uczelni w Żarowie.

Ten rok akademicki to dla studentów również nowe zajęcia przygotowane przez żarowskie Gminne Centrum Kultury i Sportu. Najważniejsze z nich to zajęcia na basenie, z którego wreszcie będą mogli korzystać tu na miejscu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group