Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci UTW zagrali w bule

Wiadomości: Żarów
Niedziela, 21 maja 2017, 15:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 maja 2017, 11:01
Autor: red
Fot. UM Żarów
Po raz trzeci Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie był organizatorem Wiosennego Turnieju w Bule, który rozegrany został na żarowskim bulodromie.

Na zaproszenie seniorów z Żarowa do wspólnej rywalizacji sportowej stanęły drużyny ze Świdnicy, Bielawy, Dzierżoniowa, Nowej Rudy i Ząbkowic.

Nie zabrakło także kibiców, którzy ochoczo dopingowali przedstawicieli swoich drużyn. Turniej w bule wpisał się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie.
- Dziś ze studentami naszego Uniwersytetu zmierzyło się pięć drużyn, które reprezentują Uniwersytety Trzeciego Wieku z Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy, Ząbkowic i Nowej Rudy. Nasz turniej cieszy się dużym zainteresowaniem i muszę się pochwalić, że seniorzy z innych Uniwersytetów chętnie tutaj do Żarowa przyjeżdżają - mówiła Krystyna Markiewicz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

Uczestnicy zawodów w bule rozegrali pięć rund. Poziom był bardzo wyrównany. Najlepszą drużyną okazał się bielawski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na kolejnych miejscach znaleźli się Świdnica, Żarów i Dzierżoniów. Piąte miejsce ex aequo dla Ząbkowic Śląskich oraz Nowej Rudy. Bez względu jednak na końcowy wynik najważniejsza była dobra wspólna zabawa i pozytywny optymizm, którego wszystkim słuchaczom nie brakuje.

Przypomnijmy, że bulodrom w Żarowie powstał z inicjatywy seniorów. To oni byli pomysłodawcami tego boiska. Pomysł tak bardzo spodobał się burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, że już w kilka tygodni po wspólnych rozmowach do użytku mieszkańców oddane zostało kolejne sportowe boisko w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group