Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Studenci z całego świata na sali rozpraw w Krzyżowej

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 11:56
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Krzyżowa: Studenci z całego świata na sali rozpraw w Krzyżowej
Fot. organizatorzy
Od 3 do 8 kwietnia w Krzyżowej odbywała się kolejna edycja projektu Model International Criminal Court (MICC) University. Biorący w nim udział studenci z całego świata symulowali procesy Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

Uczestnicy projektu wcielali się w rolę sędziów, prokuratorów oraz obrońców i przeprowadzali symulację procesów sądowych. W ramach zespołów studenckich omawiane były hipotetyczne przypadki zbrodni wojennych, począwszy od zarzutów prokuratorskich, a skończywszy na negocjacjach dotyczących wypłaty odszkodowań ofiarom. W ramach projektu studenci tworzyli również zespół prasowy, który śledził negocjacje w MICC i tworzył raport z informacjami na temat aktualnych problemów związanych z prawami człowieka. Ustalenia te były prezentowane na koniec projektu w formie gazety i podczas konferencji prasowej.

Podczas pięciodniowego programu, symulacja była połączona z sesjami szkoleniowymi i seminariami poświęconymi aktualnym tematom międzynarodowego prawa karnego i praw człowieka.

Projekt MICC miał na celu promowanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, a także sprzyjać rozpowszechnianiu wiedzy o prawach człowieka.

Więcej na stronie internetowej projektu: www.model-icc.org

Organizatorem projektu było stowarzyszenie Kreisau-Initiative e.V., a partnerem wydarzenia Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group