Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 522
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Suchą nogą przez cmentarz

Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Suchą nogą przez cmentarz
Fot. www.um.zarow.pl
Dzięki corocznym remontom żarowski cmentarz komunalny nabiera zupełnie innego wyglądu. Odwiedzający groby swoich bliskich już nie skarżą się na błotniste dróżki, które pojawiały się, gdy tylko popadał deszcz. Sytuacja zmieniła się, gdy na cmentarzu w Żarowie powstały nowe alejki, które nie tylko zmieniły wygląd tego miejsca, ale poprawiły również komfort.

W tym roku powstały kolejne alejki cmentarne, wyłożone nową kostką betonową. Powstały one głównie w nowej części cmentarza, a więc tam, gdzie brakowało utwardzonych miejsc. - Powoli kończy się już budowa kolejnych nowych alejek na cmentarzu komunalnym w Żarowie. Sukcesywnie powstają one każdego roku. Praktycznie wszystkie nieutwardzone miejsca na cmentarzu zostały zastąpione nową nawierzchnią z kostki betonowej. Teraz nie ma już obawy, że przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych ugrzęźniemy w błocie. Tylko w tym roku nowa kostka betonowa została ułożona na 700 metrach kwadratowych alejek cmentarnych na cmentarzu. Koszt inwestycji to kwota blisko 100 tysięcy złotych - mówi Tomasz Kuska z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Dobiega końca również remont kaplicy cmentarnej w Żarowie, w ramach którego została wymieniona instalacja elektryczna i nagłośnieniowa oraz tynki. Prace remontowe obejmowały tutaj także wymianę wszystkich okien w kaplicy oraz wszelkie roboty konserwatorskie i malarskie. Był to już kolejny etap prac modernizacyjnych kaplicy cmentarnej w Żarowie. W tej chwili trwają jeszcze ostatnie prace konserwatorskie i najpóźniej w połowie grudnia kaplica powinna zostać znów udostępniona. Inwestycja pochłonęła blisko 85 tysięcy złotych.

Inwestycje cmentarne zostały w całości sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group