Czytających: 2393

Nowa Ruda: Sukces Rekina podczas Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci

Czwartek, 6 czerwca 2013, 11:31
Aktualizacja: 11:32
Zawody odbyły się na przełomie maja i czerwca w Nowej Rudzie. W imprezie wystartowało 180 zawodników z 17 klubów. Klub Sportowy „Rekin” Świebodzice reprezentowało 19 zawodników.

Pływacy Rekina

10 lat
Maciej Jachym, Gracjan Giezek, Filip Woliński, Aleksandra Obajtek, Michał Pietrzak, Szymon Chuchla, Jakub Chrobociński, Zuzanna Krzan, Zofia Październiak

11 lat
Mikołaj Matusewicz, Michał Matusewicz, Stanisław Tokarski, Miłosz Knihnicki, Andrzej Damsz, Zuzanna Grylewicz, Marta Proce, Alicja Maziar, Marcelina Glejzer, Hanna Zawadzka

Zawodnicy zapisali się w kartach historii klubu niecodziennym sukcesem. Drużyna 10-latków uplasowała się na 1. miejscu odbierając z rąk organizatora zawodów okazały puchar. Zawodnicy starsi uplasowali się na 4. miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Ponadto 4 zawodników wygrało klasyfikacje na najlepszego zawodnika zawodów!
• Aleksandra Obajtek
• Hanna Zawadzka
• Michał Matusewicz
• Filip Woliński

Maciej Jachym uplasował się w klasyfikacji wielobojowej na 2. miejscu. W sumie zawodnicy KS Rekin stawali 21 razy na podium! Bardzo cieszą rezultaty zawodników zaliczane do klasyfikacji ogólnopolskiej Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci . W Polsce rozegranych zostało 17 imprez zaliczanych do ogólnopolskiej rywalizacji w Drużynowym Wieloboju Pływackim: Radlin, Łomża, Knurów, Bydgoszcz, Poznań, Kędżieżyn Koźle, Stalowa Wola, Kościerzyna, Puławy , Kraków, Ciechanów, Zielona Góra, Szczecin , Aleksandrów Łódzki, Warszawa, Strawczyn, Nowa Ruda.

Z nieoficjalnych zestawień wyników klasyfikacji ogólnopolskiej wynika, że Filip Woliński uplasował się na 1. pozycji w Polsce, Hanna Zawadzka na 10. miejscu natomiast Michał Matusewicz na 7. lokacie.

Oficjalne zestawienie wyników zostanie opublikowane za 2-3 tygodnie. Wówczas potwierdzimy zajęte miejsca przez wszystkich zawodników KS Rekin. Z tego miejsca serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zarząd klubu, trenerzy oraz rodzice zawodników dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój pływania w Świebodzicach przy KS Rekin Świebodzice. Wyjazd na zawody częściowo dofinansowano z dotacji budżetu miasta Świebodzice.