• Piątek, 28 lutego 2020
  • Godz. 22:05
  • Imieniny: Hilarego, Lecha, Romana
  • Czytających: 794
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Super Główka”

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 30 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:13
Autor: opr.red.
Fot. organizatorzy/nadesłane
26 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy odbył się IX Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy Klas Trzecich „Super Główka”, który wśród szkół od wielu lat cieszy się dużą popularnością.

Przewodni temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Świdnica – moja mała ojczyzna”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Elżbieta Rasiewicz i Beata Winnicka Hul. Sponsorem nagród był Urząd Miasta w Świdnicy.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 dwuosobowych drużyn z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy
- Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy
- Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy
- Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy
- Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy
- Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy
- Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy
- Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej Dziecka” w Świdnicy
- Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej
- Szkoła Podstawowa w Pszennie

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów klas młodszych różnymi dyscyplinami wiedzy, wdrażanie do samodzielnego korzystania z różnorodnych źródeł informacji i współdziałania w zespole, a przede wszystkim popularyzację wiedzy o Świdnicy.

Uczniowie w trakcie rywalizacji musieli rozwiązać 6 zadań, tematycznie związanych z naszym pięknym miastem. Umieszczali na planie miasta zdjęcia charakterystycznych budowli świdnickich, układali z elementów herb Świdnicy a także rozwiązywali krzyżówkę, której hasła dotyczyły historii i teraźniejszości naszego miasta. Musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem legendy o Świdnicy i sprawnością w zakresie obliczeń matematycznych.

Dużą atrakcją tegorocznej edycji konkursu było spotkanie z panem Zbigniewem Malickim – pracownikiem Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, który w pasjonujący sposób opowiedział dzieciom o ciekawostkach związanych z historią Świdnicy.
Laureatami pierwszej nagrody IX Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy Klas Trzecich „Super Główka” została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, którą reprezentowali Dorota Polak i Oskar Bodnar. II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy - Tymon Kowalski i Szymon Antonowicz. III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Pszennie w składzie Zuzanna Krystowczyk i Jakub Holband.

Trzy zwycięskie drużyny otrzymały maskotki przedstawiające świdnickiego dzika, nagrody książkowe oraz pamiątki rzeczowe o Świdnicy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami tematycznie związanymi ze Świdnicą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu rozległej wiedzy o naszym mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group