Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1070
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Super liga judo

Niedziela, 21 maja 2023, 7:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 maja 2023, 7:57
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Super liga judo
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Około 500 zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 14 lat z ponad 30 klubów sportowych będzie rywalizować o laur zwycięstwa w kolejnym turnieju Super Ligi Judo. Tym razem miejscem zmagań stanie się Jaworzyna Śląska. To efekt współpracy pomiędzy burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem a reprezentującym Super Ligę Bartłomiejem Zamęckim.

W piątek, 5 maja podczas spotkania Bartłomieja Zamęckiego i burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza ustalono warunki współpracy. W efekcie 4 czerwca będziemy świadkami niezwykłych pojedynków rozgrywanych w duchu fair play i mnóstwa sportowych emocji. A to wszystko na hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej. – Dziękujemy za zaproszenie Super Ligii Judo do Jaworzyny Śląskiej i zapraszamy wszystkich do dołączenia do nas nie tylko jako zawodnicy podejmując wyzwanie startu, ale również jako kibice, którzy dopingują zmagania naszych małych mistrzów. Przypominamy, że nie jest ważne, ile i czy w ogóle zdobędziesz medal, bo dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą, a każda mała porażka jest lekcją, która prowadzi do wielkiego zwycięstwa w przyszłości. Pokażmy, jakie wielkie serce nakręca nas w tym sporcie i spotkajmy się w jak największym gronie – mówi Bartłomiej Zamęcki.

Super Liga Judo to nowoczesny turniej popularyzujący sport w duchu hasła „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Dyplom, jaki otrzymują uczestnicy, został przygotowany we współpracy z psychologiem sportowym i ma on motywować zawodnika do refleksji. Wraz z dedykowanym zestawem (samodzielnie wybranych) naklejek inspiruje do: pomyślenia nad tym, jak uczestnik czuł się podczas zawodów; znalezienia czegoś pozytywnego w swoim występie; zmotywowania się do dalszej pracy; zadowolenia ze swoich postępów i budowania pewności siebie.

Misją organizatorów jest podkreślenie pozytywnej i wspierającej komunikacji z dziećmi. W sporcie i poza nim. Słowa mają prawdziwą moc!

Turniej w Jaworzynie Śląskiej rozpocznie się o godz. 10.00. Zawodnicy będą walczyć w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć, masę ciała, a w młodszych kategoriach wiekowych nawet z podziałem na stopień zaawansowania judo (inny kolor noszonego pasa). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Link do skróconego komunikatu organizacyjnego: https://bit.ly/SLJ062023a.

Link do wyników i losowania online: https://smoothcomp.com/pl/event/11839.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group