Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 516
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Super wolontariusze

Niedziela, 7 września 2014, 13:18
Aktualizacja: 14:13
Autor: red.
Żarów: Super wolontariusze
Fot. UM Żarów
"Super Wolontariusz Bajkowego Przedszkola", takie certyfikaty od przedszkolaków z żarowskiej placówki otrzymali studenci międzynarodowej wymiany studenckiej "International Summer Semi–Camps". Studenci–wolontariusze z Gruzji, Serbii i Azerbejdżanu wprowadzili w Bajkowym Przedszkolu całkiem sporo pozytywnego zamieszania. Były zabawy w języku angielskim, prezentacje krajów oraz dużo dobrej zabawy.

- Po raz pierwszy nasza placówka brała udział w międzynarodowej wymianie. I jak się okazało z bardzo dobrym skutkiem. Dzieci chętnie współpracowały z zagranicznymi wolontariuszami. Wykorzystywały swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć językowych, w których brały udział przez cały rok szkolny. Poznały również kulturę i zwyczaje innych krajów. Najważniejsze, że nauka ta połączona została z dobrą zabawą - cieszy się Elżbieta Wierzyk, dyrektor żarowskiego przedszkola.

Wolontariusze, który odwiedzili żarowskich przedszkolaków należą do międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Organizacja ta umożliwia młodym ludziom udział w praktykach zagranicznych, pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group