Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Świat akwareli

Poniedziałek, 1 sierpnia 2022, 7:08
Aktualizacja: 10:09
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Świat akwareli
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Malowanie to jej wielka pasja. Szczególnie zaś ukochała akwarele. Świdnicka malarka, Anna Maciejewska po raz kolejny zaprasza mieszkańców naszej gminy do świata swoich akwareli. Jej obrazy można podziwiać w witrynie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej. Tym razem biblioteczną wystawą zawładnęły miejskie pejzaże z architektonicznymi perełkami Świdnicy i okolic. Ekspozycję dopełniają niebanalne wizerunki ptaków (nie tylko tych z miasta) i akwarelowe ptasie portrety.

Życie Anny Maciejewskiej, jak sama przyznaje, spina klamra dwóch pasji – malarstwa i miłości do zawodu nauczycielskiego. Świdniczanka ukończyła naukę z zakresu projektowania architektonicznego, jednak swoje skrzydła rozwinęła dopiero w zawodzie nauczycielskim. Jako pedagog stworzyła swój własny program nauczania z elementami arteterapii, który wykorzystała na zajęciach plastycznych i w pracy z uczniami dysfunkcyjnymi. Po dłuższej przerwie, i na dobre, powróciła do malarstwa w 2018 roku, zakochując się w akwareli, która, jak sama mówi, „dzięki kontrolowanej nieprzewidywalności pozwala na wypowiedzi artystyczne, doskonale wpisując się w nastrój towarzyszący podczas malowania”. Twórczość Anny Maciejewskiej to głównie tematyka przyrodnicza, architektoniczna, marynistyczna, postacie ludzkie i zwierzęta.

Prace autorstwa świdniczanki eksponowane były w zbiorowej wystawie akwareli w Galerii Fotografii (maj 2020 r.) w Świdnicy, w wystawie indywidualnej w Galerii Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie (sierpień 2021 r.) oraz w Wieży Ratuszowej w Świdnicy (kwiecień/maj 2022).

Akwarele świdniczanki stałe miejsce zajmują w Galerii Impuls w Podkowie Leśnej, w Biurze Informacji Turystycznej w Świdnicy, w mini galerii Instytut Piękna – Ella oraz w sklepie firmowym Fabryka Czekolady „Śnieżka”, dzieła można zobaczyć także w galerii „Artyści – Sztuka u Fryzjera” w Szczecinie.

Zainteresowanych twórczością odsyłamy także do profilu artystki na facebooku Piece of Ann oraz na Instagramie https://www.instagram.com/piece_of_ann.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group