Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świąteczna służba na drogach – więcej kontroli

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 25 grudnia 2010, 11:29
Aktualizacja: 11:30
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Policjanci na całym Dolnym Śląsku wczoraj rozpoczęli działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie”. Do jutra będą ostro kontrolować kierowców.

Święta to dla wielu osób czas wyjazdów – do rodziny bliższej i dalszej. Służbę na drogach pełnią patrole oznakowane i nieoznakowane wyposażone w video-radary, radary i alkotesty. Działania są prowadzone przy współpracy ze strażami miejskimi i żandarmerią wojskową. Drogówka sprawdza głównie prędkość, stan trzeźwości kierujących, stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci, a także stan techniczny pojazdów.

- Przy okazji apelujemy do wszystkich osób planujących w tym okresie wyjazdy o to, aby wyruszali w drogę odpowiednio wcześniej, nie śpiesząc się – mówi aspirant Magdalena Kruaze. - Tym, których czeka dalsza droga, doradzamy częstsze postoje, odpoczynek. Oczywiście zatrzymywać się powinniśmy zawsze w miejscach bezpiecznych. Unikajmy miejsc ustronnych, odosobnionych. Siedząc przy świątecznym stole z rodziną, znajomymi, zwróćmy również uwagę czy ktoś z nich, spożywając wcześniej alkohol nie planuje w tym lub następnym dniu jazdy samochodem. Ciesząc się świąteczna atmosferą często zapomina się o przestrzeganiu podstawowych, elementarnych zasad bezpieczeństwa na drogach. Należy jednak pamiętać, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek, rozwaga oraz wyobraźnia zabrana ze sobą w podróż.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 25-12-2010 21:56
% na drogach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group