Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1222
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Świątecznie w Bajkowym Przedszkolu

Czwartek, 22 grudnia 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:36
Autor: red
Żarów: Świątecznie w Bajkowym Przedszkolu
Fot. użyczone
Grudzień jest miesiącem wyjątkowym, przynosi wspomnienia, radości, prezenty i spotkania. W grudniu wszystko jest możliwe, nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi magiczne chwile wśród najbliższych

Dla dzieci to czas wielkich oczekiwań i magii wyjątkowego ciepła.

Wigilijne spotkanie w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie 20 grudnia 2011 roku rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu przedszkolaków. Na tle pięknej Bożonarodzeniowej szopki dzieci jak prawdziwi aktorzy odtworzyli historię narodzin Chrystusa. Głośno i pięknie śpiewały kolędy, pastorałki i inscenizowały scenki związane z Bożym Narodzeniem. Atmosfera świąteczna udzielała się wszystkim, a w oku niejednej osoby zakręciła się łza wzruszenia. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, a wśród nich: Leszek Michalak Burmistrz Miasta Żarów, Tadeusz Pudlik Przewodniczący Rady Miejskiej z małżonką, Krystyna Domańska Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie, rodzice, babcie, dziadkowie i emerytowani nauczyciele przedszkola podziękowali za piękne przedstawienie, głośno bijąc brawa.

Po przedstawieniu przyszedł czas na składanie życzeń, a później wigilijny poczęstunek. Nie zabrakło tradycyjnych potraw – był barszczyk, uszka i wiele innych smakołyków. Wszyskie przedszkolaki były odświętnie ubrane, co dodatkowo podkreśliło podniosły nastrój chwili.

Świąteczne życzenia wszyskim przedszkolakom złożył Burmistrz Michalak, życząc aby Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłynęły spokojnie i radośnie, a przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery. W tym uroczystym dniu nie zabrakło również wspólnego kolędowania oraz dzielenia się opłatkiem.
Wigilia.... - dziwny i zarazem piękny urok kryje się w jednym, prostym słowie, wzrusza, rozkliwia czarem wspomnień i przemawia do duszy. Choć w Bajkowym Przedszkolu takie spotkanie wigilijne to tradycyjna uroczystość, to jednak jedyny taki dzień, w którym wszystkie przedszkolaki zasiadają razem przy pięknie nakrytym stole. Bardzo integruje to dzieci i umacnia w nich poczucie polskiej tradycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group