Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrza: Świątecznie w Kostrzy

Piątek, 27 grudnia 2019, 9:55
Autor: red
Kostrza: Świątecznie w Kostrzy
Fot. UM Strzegom
W okresie przedświątecznym w szkole w Kostrzy jest wyjątkowo. Pachnie piernikami, w salach pojawiają się choinki ubrane przez dzieci i rozbrzmiewają kolędy. Jest to również czas przygotowywania Jesełek, które ogląda cała społeczność szkolna i zaproszeni goście.

W tym roku odbyły się one w piątkowe przedpołudnie 20 grudnia, a swoją obecnością zaszczycili nas Helena Szerszeń, sołtys Kostrzy, Paweł Gołąb, radny miejski i sołtys Rogoźnicy oraz rodzice i dziadkowie naszych uczniów.

Oglądaliśmy scenki z życia Marii, Józefa i nowonarodzonego dzieciątka oraz pasterzy, mędrców i aniołów. Wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu przybliżyli nam uczniowie kasy IV i V. Wszystko to przeplatane było śpiewem kolęd w wykonaniu klasy VI.

Uczniowie, przygotowani przez Marię Głuszczak- Sobańską, dołożyli wielu starań, aby tegoroczne Jasełka były dla nas sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Dopełnieniem wszystkiego były piękne życzenia od Haliny Wydmuch, dyrektora szkoły i zaproszonych gości, wspólne połamanie się opłatkiem, szkolny koncert kolęd i pastorałek oraz wigilie klasowe, po których wszyscy udali się do domów przygotowywać wieczerze rodzinne...

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group