Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Świdnica dla pogorzelców

Niedziela, 14 marca 2021, 13:48
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Świdnica dla pogorzelców
Fot. UM Świdnica
Miasto Świdnica przekazało finansowe wsparcie dla gminy Dobromierz. 7000 zł przeznaczone zostanie na likwidację skutków pożaru budynku wielorodzinnego w Czernicy, do którego doszło w ubiegłym roku. Dwie rodziny straciły wówczas dach nad głową oraz dobytek życia.

Władze Gminy Dobromierz zwróciły się z apelem do Prezydent Świdnicy o pomoc dwóm rodzinom poszkodowanym w pożarze. Prośba taka trafiła także do innych samorządów. Pozytywnie odpowiedziały już na nią władze miasta Jelenia Góra oraz Gmina Gryfów i Gmina Pielgrzymka. Kolejne pięć gmin procedować będzie uchwały w tej sprawie na najbliższych sesjach.

W wyniku pożaru doszczętnie spalona została jedna kondygnacja budynku, dwie kolejne zostały nadpalone, a reszta została zalana wodą. Rozmiar szkód jest ogromny, a możliwości finansowe poszkodowanych rodzin oraz gminy ograniczone.

- Nasze wsparcie w tej sytuacji jest oczywiste. Chcemy pomóc władzom Dobromierza w odbudowie domu dla pogorzelców. W tych trudnych chwilach każda pomoc dla poszkodowanych rodzin jest cenna i pozwala im powoli wracać do normalności – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Wójt Gminy Dobromierz, Jerzy Ulbin gorąco apeluje do wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą, by nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Pieniądze na ten cel można wpłacać na rachunek bankowy Gminy Dobromierz: 64 2030 0045 1110 0000 0203 2170 lub dołączyć do zbiórki internetowej dla pogorzelców: https://zrzutka.pl/pdm923.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group