Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica dołącza do Gminnych Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera

Piątek, 29 grudnia 2017, 15:30
Autor: red
Świdnica: Świdnica dołącza do Gminnych Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera
Fot. UM Świdnica
Miasto Świdnica w trosce o lokalnych przedsiębiorców podjęło współpracę z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej, włączając się w sieć Gminnych Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera (GCOIE).

GCOIE to instrument nastawiony na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, umożliwiający budowę sieci obsługi inwestorów, a tym samym posiadający wpływ na politykę zrównoważonego rozwoju całego województwa. Utworzenie w Świdnicy GCOIE wpłynie na przygotowanie spójnej i nowoczesnej oferty inwestycyjnej, precyzyjną analizę SWOT miasta, promocję na arenie krajowej i światowej, przeszkolenie urzędników, wsparcie ekspertów GCOIE w kontaktach z inwestorami, wzrost konkurencyjności i innowacyjności miasta oraz dalsze przeciwdziałanie bezrobociu.

- Działania na rzecz tworzenia nowych korytarzy komunikacji, współpracy regionalnej, posiadania spójnej z regionem misji gospodarczej jest niezwykle istotne dla rozwoju przedsiębiorczości w Świdnicy – podkreśla Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.

Wsparcie dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ma pomóc przedsiębiorcom w pokonywaniu trudności w pozyskiwaniu finansowania rozwoju działalności, jak również w konkurowaniu z innymi firmami, których pozycja na rynku jest ugruntowana, w tym ze światowymi gigantami. Wsparcie ukierunkowane jest najczęściej na przezwyciężanie barier związanych z kosztami utworzenia nowych miejsc pracy, prowadzenia badań i prac rozwojowych, wdrażania innowacyjnych rozwiązań, czy dywersyfikacji lub internacjonalizacji działalności firmy.

- Centrum będzie takim punktem w urzędzie, w którym każdy przedsiębiorca uzyska kompleksowe wsparcie i informacje na temat możliwości rozwoju na świdnickim rynku gospodarczym oraz w okolicy. Ma ono przyciągać świdnickich przedsiębiorców i ułatwiać im uzyskanie niezbędnej wiedzy do prowadzenia działalności. Centrum będzie dysponowało bazą firm, dzięki której łatwiej będzie nawiązać współpracę przedsiębiorców między sobą. Będzie też wpływać na usystematyzowanie wiedzy na temat obecnych firm, ich potrzeb i zasobów lokalnego rynku – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group