Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica inwestorem na medal

Sobota, 28 października 2017, 7:09
Autor: red
Świdnica: Świdnica inwestorem na medal
Fot. UM Świdnica
Świdnica otrzymała tytuł „Inwestora na medal 2017” w ramach konkursu Budowniczy Polskiego Sportu.

Na podstawie nominacji Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wyróżnienie przyznano miastu za modernizację obiektu lodowiska oraz budowę boiska wielofunkcyjnego z urządzeniami lekkoatletycznymi przy Szkole Podstawowej nr 8.

W środę, 24 października podczas uroczystej Gali Sportowej Polski w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, nagrodę z rąk Urszuli Sochy, dyrektor Klubu Sportowa Polska oraz Andrzeja Suprona, ambasadora programu Budowniczy Polskiego Sportu, odebrała prezydent miasta, Beata Moskal-Sławniewska.
- Nasze lodowisko zmodernizowaliśmy pod kątem igrzysk The World Games, które odbywały się w tym roku na Dolnym Śląsku. Ten obiekt został bardzo dobrze oceniony przez wiele instytucji i organizacji, tym razem został dostrzeżony i nagrodzony przez kapitułę konkursu Budowniczego Polskiego Sportu. Inwestycja ta kosztowała nas ponad 5 mln zł, z czego 2 mln zł otrzymaliśmy od Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki temu będziemy mogli korzystać z obiektu przez cały rok – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Konkurs organizowany jest przez Klub Sportowa Polska, przy aktywnym wsparciu marszałków województw. To jedyne takie przedsięwzięcie w kraju, w ramach którego w sposób kompleksowy analizuje się działalność i dokonania oraz przyznaje wyróżnienia wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego: osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizacje obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. Celem konkursu jest promocja nowoczesnej infrastruktury, popularyzowanie dobrych praktyk oraz promocja trwałych i sprawdzonych rozwiązań materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych.

Podczas gali wyróżnienie "Pasjonata Sportowej Polski" odebrał także Radosław Werner – kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Tytuł przyznawany jest osobom, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

Radosław Werner w latach 1999-2015 aktywnie działał w Świdnickim Klubie Piłki Ręcznej. Jako kierownik Referatu Sportu pozyskał łącznie 3,5 mln zł na modernizację świdnickich obiektów sportowych. Jest inicjatorem i koordynatorem wielu imprez sportowych w Świdnicy, m.in.: pikników rowerowych, RST Półmaratonu Świdnickiego, Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Nadzorował także przygotowania do Igrzysk The World Games.
- Serdecznie gratuluję Radkowi Wernerowi zdobycia tego tytułu. To osoba, która aktywizuje wszystkie środowiska sportowe w mieście. Wiem, że pasjonatów sportu, ludzi angażujących się w działania na rzecz popularyzacji różnych dyscyplin sportowych w Świdnicy jest wielu. I mam nadzieję, że zostaną oni dostrzeżeni przez organizatorów tego, jak i wielu innych konkursów – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group