Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica na sportowej mapie Europy – Come Together Youth

Piątek, 23 września 2016, 10:17
Aktualizacja: 10:19
Autor: red
Świdnica: Świdnica na sportowej mapie Europy – Come Together Youth
Fot. LZS Świdnica
Bieg finałowy w ramach projektu Come Together za nami! Uczniowie „Mechanika” pobiegli w imprezie oragnizowanej w ramach #EWoS Europejskiego Tygodnia Sportu!

Come Together to projekt mający na celu podniesienie i zachęcenie do aktywności fizycznej młodych Europejczyków w wieku 16 – 18 lat. Projekt jest innowacyjny poprzez metodologię opartą na koncepcji powolnych ćwiczeń oraz poprzez stworzenie konkretnego testu pozwalającego określić prędkość oraz prawidłowy sposób ćwiczeń mających wpływ na zdrowie młodych ludzi. Świdnica będzie jedynym miastem w Polsce i jednym z 6 w Europie w którym będzie realizowany projekt, którego realizacja nastąpi we wrześniu podczas Europejskiego Tygodnia Sportu. Projekt podzielony jest na dwa etapy. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie testów z wykorzystaniem pulsometru, który pozwoli określić prędkość szybkiego chodu – powolnego biegu. Będziemy w stanie określić z jaka prędkością (kontrolując puls) jesteśmy w stanie pokonać odcinek 1 km i ile kilometrów pokonamy w czasie jednej godziny. Ten test pozwoli na podzielenie uczniów na grupy.

Come Together za nami! Efektem końcowy projektu był odbywający się właśnie 20 września bieg finałowy. Uczestnicy zgodnie z ustalonymi wcześniej prędkościami stawiali się na starcie – począwszy od grupy najwolniejsze do tej najszybszej. Dystans biegu wynosił 3000 m – były to dwa okrążenia wokół Zalewu Witoszówka. Grupa, „5”, która zgodnie z przypisaną cyfrą poruszała się w tempie 5km/h pokonała dystans w czasie 36 minut, a grupa najszybsza czyli „10” w czasie 18 minut. Efektem końcowym było tytułowe „Come Together” czyli wspólne spotkanie się wszystkich uczestników na mecie. Cel został osiągnięty, a zwycięzcami byli wszyscy ci którzy wzięli udział w biegu. Oprócz uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w biegu wystartowali także dyrektor szkoły oraz grono pedagogiczne, a wśród kibiców byli Starosta powiatu świdnickiego – Piotr Fedorowicz, Wicestarosta – Zygmunt Worsa oraz Zbigniew Okarmus – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Po biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat. Dla wszystkich zgromadzonych w tym dniu nad zalewem czekała przygotowana przez organizatorów kawiarenka oraz owocowo – warzywny poczęstunek. Nie zabrakło także innych sportowych atrakcji, można było zapoznać się z ofertą Studia Treningu Personalnego – NaSportowo, Energia Fitness Klub oraz Fighter Klub Kaczmarek Grodowski.

Ze strony koordynatorek projektu Zuzanna Panek oraz Aleksandra Warchała serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas przy organizacji projektu. Zarówno w pierwszy etapie testowym jak i w wielkim zakończeniu „Come Together”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group