Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica stawia na nowoczesne technologie

Wtorek, 6 lutego 2018, 15:04
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2018, 10:05
Autor: red
Świdnica po raz kolejny sięga po nowoczesne technologie i planuje wspólnie z firmą Akcelerator Technologii Informatycznych Pionier Sp. z o.o. stworzyć aplikację dla uczniów oraz lokalnych przedsiębiorców.

Projekt ten finansowany jest z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na wsparcie uzdolnionych zespołów na rzecz rozwiązywania problemów aglomeracji miejskich przy wykorzystaniu technologii z obszaru Internetu rzeczy.

Wspomniana aplikacja będzie wspierała działania rozpoczęte w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Jednym z głównych celów projektu będzie opracowanie narzędzi informatycznych umożliwiających koordynację programu, a w przyszłości stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy młodymi ludźmi, a środowiskiem działającym na rynku pracy. Pozwoli to na skoordynowanie zainteresowań i kompetencji uczniów z potrzebami lokalnego biznesu.
- Świdnica jest tym pierwszym pionierskim miastem, które podejmie się rozwiązania problemu przy pomocy wspólnie tworzonej platformy, która połączy współpracę reprezentantów biznesu i społeczności młodzieży, przede wszystkim po to, aby zwiększyć atrakcyjność miasta. Wierzymy, że połączenie siły i potencjału nauki i biznesu, przyniesie wielostronne korzyści i pomoże dopasować zainteresowania i zdolności młodzieży do potrzeb lokalnych przedsiębiorców – mówi Mateusz Szuściak, prezes ATI Pionier.

Nowa platforma będzie narzędziem organizacyjnym, ale przede wszystkim informacyjnym, którego celem będzie promocja Świdnicy jako miejsca dobrego do życia.
- Nasz świdnicki program „Zostańcie z nami” to nowatorski projekt w skali kraju, jest też wzorem dla innych miast. Jesteśmy dumni, że dalej się rozwija i że młodzież w nim aktywnie uczestniczy. Tym razem chcemy z dofinansowaniem unijnym wesprzeć startup, który pozwoli utworzyć aplikacje mobilną dla młodzieży w Świdnicy – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.

Pierwsze efekty prac nad nowym oprogramowaniem poznamy jeszcze w tym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group