Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 554
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica zmaga się z zimą

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 29 stycznia 2010, 9:38
Aktualizacja: 9:43
Autor: UM. opr. MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kilkanaście miejsc noclegowych, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, kilkadziesiąt sztuk ciepłej odzieży, butów, śpiwory, posiłki, a przede wszystkim całodobowa koordynacja pomocy czekają na osoby, które ze względu na warunki pogodowe potrzebują wsparcia.

Nikt nie odejdzie bez otrzymania niezbędnej pomocy – deklarują uczestnicy wczorajszego spotkania w urzędzie miejskim: pracownicy Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego odpowiedzialni za Wydziały Zarządzania Kryzysowego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Polskiego Czerwonego Krzyża, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i Fundacji „UT UNUM SINT”.

Przedstawiciele jednostek i organizacji pomocowych oraz służb mundurowych podsumowali dotychczasowe działania i rozmawiali o kolejnych. Służby porządkowe zapewniały, że patrolują tereny ogrodów działkowych oraz inne opuszczone miejsca. Uczestnicy spotkania wymienili informacje, jakim sprzętem oraz zapleczem dysponują. By dobrze skoordynować działania, wyznaczono osoby do kontaktu, które będą dostępne przez całą dobę. Po dwóch wypadkach zamarznięcia, w tym jednym w Świdnicy, natężenie wysiłków wydaje się nieodzowne.

Zawieje i mrozy to nie wszystko, co nam może zagrażać. Przedstawiono również prognozy dotyczące ewentualnych skutków zimy. W najbliższych dniach przewidywany jest wzrost temperatury, ale powódź roztopowa na razie nam nie grozi – informował Kazimierz Siemieniewski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego. - Mogą natomiast powstawać zatory na rzekach, co może stać się przyczyną lokalnych podtopień. Zjawiskiem, z którym będziemy się nadal borykać, będą sople. Stanowią one realne zagrożenie, stąd apel do zarządców nieruchomości i mieszkańców, by je systematycznie usuwać.

Przypominamy telefony alarmowe czynne całą dobę:
Straż Miejska – 986
Policja – 997
Pogotowie – 999

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group