Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdniccy kupcy na wrocławskim stadionie

Wiadomości: Wrocław
Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 16:06
Aktualizacja: Wtorek, 9 sierpnia 2011, 17:24
Autor: GrA
Fot. użyczone
Niespełna dziesięcioosobowa grupa świdnickich przedsiębiorców i kupców odwiedziła budowę wrocławskiego stadionu.

- Stadion robi ogromne wrażenie - relacjonuje Marek Kowalski ze świdnickiego Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. - Jasny, przejrzysty, wesoły.

Grupa świdnickich przedsiębiorców i kupców stadion zwiedziła w czwartek 4 sierpnia, na zaproszenie świdniczanina Bolesława Marciniszyna, jednego z inspektorów nadzoru na wrocławskim stadionie. Według informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie stadionu w ostatnim tygodniu lipca zamontowany został ostatni fragment elewacji stadionu. Kończy się także montaż pozostałych, kluczowych dla organizacji wrześniowych imprez elementów stadionowej infrastruktury.

Do tej pory wykonawca czekał z montażem ostatniego pasa elewacji, aby móc łatwo usunąć ciężki sprzęt, który niezbędny był do prac wewnątrz obiektu. Teraz, gdy ostatnie dźwigi są demontowane, "okno" w membranie nie jest już potrzebne. Na razie zamontowany fragment elewacji odróżnia się nieco od pozostałych ciemniejszą barwą, ale wkrótce pod wpływem promieni słonecznych kolor siatki się wyrówna. Kończy się właśnie montaż krzesełek, na trybunach montowane są barierki dla kibiców, a na murawie trwają prace pielęgnacyjne związane z utrzymaniem jej w dobrym stanie. Gotowe są również stelaże, na których wkrótce zawisną stadionowe telebimy.

- Udało nam się na przykład dowiedzieć, że w chwili obecnej na stadionie na dwóch zmianach pracuje 1300 osób - relacjonuje Marek Kowalski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group