Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniccy Przedsiębiorcy uczczą 25 lat wolności gospodarczej

Niedziela, 1 czerwca 2014, 6:57
Aktualizacja: 6:58
Autor: red.
Po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich dzielić się będą swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi. Preludium Akademii Przedsiębiorczości, która odbędzie się 4 czerwca, będzie uczczenie rocznicy 25–lecia pierwszych wolnych wyborów. W trakcie środowej uroczystości nagrody odbiorą również laureaci konkursu historycznego „Świdnica – moje miasto”.

Akademia Przedsiębiorczości to cykl spotkań, organizowanych przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, który ma na celu przekazanie młodym ludziom wiedzy przez praktyków. Przedsiębiorców i menadżerów, którzy opowiadają o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, dzielą się doświadczeniami i wiedzą, zdobytą podczas wielu lat pracy. Tym razem Akademia Przedsiębiorczości zorganizowana została nieprzypadkowo 4 czerwca, w dniu 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów. W tym dniu młodzi ludzie będą mieli szansę na spotkanie z przedsiębiorcami, którzy dobrze wykorzystali lata wolności gospodarczej.

Akademię Przedsiębiorczości poprzedzi ceremonia uczczenia jubileuszu, która rozpocznie się o godz. 14.00, w siedzibie Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Podczas uroczystości będzie miało miejsce spotkanie z działaczami podziemnej Solidarności i organizatorami pierwszych wolnych wyborów – Markiem Kowalskim, Ireneuszem Pałacem i Arturem Sierzputowskim. W spotkaniu wezmą udział także członkowie SPiKS: Edward Szywała, Ryszard Sobański, Marian Sworobowicz oraz Jerzy Skonieczny.

Tradycyjnie już podczas Akademii Przedsiębiorczości zostaną również wręczone nagrody dla laureatów konkursu historycznego „Świdnica – moje miasto”, nad którym nadzór merytoryczny sprawowali pracownicy naukowi Muzeum Dawnego Kupiectwa, pod kierownictwem dyrektora, Wiesława Rośkowicza. Przypomnijmy, że gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w ciągu 45 minut musieli poradzić sobie z 30 pytaniami dotyczącymi historii ostatniego 25 – lecia. Celem rywalizacji było zachęcenie młodych ludzi do zgłębiania tajników historii najnowszej. Zakres tematyczny konkursu dotyczył przemian polityczno – społecznych, zarówno w Polsce, jak i w samej Świdnicy. Szczególny nacisk został położony na jubileusz 25-lecia pierwszych wolnych wyborów oraz 10 – lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W tym roku licealiści z II LO w Świdnicy nie pozostawili szans rywalom i w pięknym stylu zajęli wszystkie miejsca na podium konkursu historycznego „Świdnica – moje miasto”. Na wycieczkę do jednej z europejskich stolic tym razem pojedzie Mateusz Bortkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group