Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Świdniccy przedsiębiorcy w ogólnopolskich rankingach

Środa, 5 lutego 2014, 16:52
Aktualizacja: 16:56
Autor: red.
Kraj: Świdniccy przedsiębiorcy w ogólnopolskich rankingach
Fot. użyczone
Prezesi i zarządzający świdnickimi przedsiębiorstwami z wyróżnieniami. Znaleźli się m. in. w gronie 500 najlepszych menadżerów roku oraz otrzymali „Gazele Biznesu”.

W prestiżowym rankingu „500 Menedżerów 2013”, który ostatnio opublikowano w wyniku współpracy redakcji „Pulsu Biznesu” i międzynarodowej wywiadowni gospodarczej Bisnode D&B Polska zostali wyróżnieni szefowie firm, które mają jedną wspólną cechę – dużą dynamikę wzrostu obrotów i zysków prowadzonych przez nich przedsiębiorstw w latach 2011-2012, oraz nieposzlakowaną opinię. Na czołowej liście znalazł się m. in. William Glenn (219 m.) prezes spółki Wagony Świdnica.

Sporo firm ze Świdnicy znalazło się również w ogólnopolskim – corocznym – rankingu „Gazele Biznesu”. W 2013 r. świdniccy przedsiębiorcy zostali ponownie zauważeni i wyróżnieni. Tytuły przyznawane są firmom małej lub średniej wielkości, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

O tytuł może się ubiegać firma, która m. in. ma przychody ze sprzedaży pomiędzy 3 a 200 mln złotych, w latach 2010-2012 (edycja 2013 r.) z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży i w tym czasie ani razu nie odnotowała straty. Wyróżnienie przyznano m. in. firmom Bel-Pol, Franc Gardiner, Galess, Industrie Maurizio Peruzzo Comfort, King Chicken, Klingenburg International, Krause, Omega Sp. J. Rychter, Twardzicki.

Cieszę się, że wśród wyróżnionych menedżerów oraz firm są przedstawiciele świdnickiego biznesu, którzy od lat funkcjonują w naszym mieście, współtworząc jego historię i dobrą markę. Swoją działalnością udowadniają, że posiadają swoją receptę na kryzys i potrafią sprawnie reagować na zmieniające się warunki lokalne i globalne. Znakomicie świadczy to o efektywności zarządzania, potencjale, pomysłowości oraz dobrym zespole pracowników – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, który z częścią przedsiębiorców wyróżnionych w rankingu spotkał się niedawno podczas śniadania biznesowego.

Prezydent w imieniu samorządu złożył prezesom i dyrektorom gratulacje. Rozmawiano także o kondycji przedsiębiorstw, planach rozwoju, a także o oczekiwaniach biznesu w stosunku do samorządu. Prezydent poinformował też o planowanych w 2014 r. inwestycjach, wydarzeniach i możliwościach wsparcia przedsiębiorców przez miasto.

(Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group