Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 724
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniccy recytatorzy pamiętają o Janie Pawle II

Środa, 18 maja 2011, 14:52
Aktualizacja: Piątek, 20 maja 2011, 10:28
Autor: GrA
Świdnica: Świdniccy recytatorzy pamiętają o Janie Pawle II
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tradycyjnie już w ramach Świdnickich Dni Papieskich w teatrze miejskim odbywa się finał Dolnośląskiego Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej i Religijnej –Jan Paweł II „ARKA”. To już szósta edycja konkursu.

Mateusz Grzegorczyk z Gimnazjum Nr 4 w Świdnicy, Nikola Kubas z Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz Weronika Śliwowska z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy to finaliści tegorocznego konkursu „Arka”. W sumie na deskach świdnickiego teatru miejskiego we wtorek 17 maja zaprezentowało się 13 finalistów konkursu. W eliminacjach natomiast wzięło udział 36 recytatorów reprezentujących świdnickie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie.

Jury tegorocznego konkursu po wysłuchaniu wszystkich finalistów i wyłonieniu trójki najlepszych przyznało także nagrody i wyróżnienia. Te pierwsze trafiły do rąk: Pawła Olszewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy., Wiktor Kurant z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach, Urszuli Kisiel z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, Estery Ofiary z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, Alicji Budzyń z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Wyróżnienia natomiast otrzymali: Josephine Martinez ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, Emilia Frydrysiak ze Szkoły Podstawowej w Pszennie, Kamila Osóbka z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach oraz Aleksandra Piętka z Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy. Wyróżnienie za tekst własny otrzymała Natalia Marcinkowska z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach. Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group