Czytających: 1618

III-liga kobiet: Świdnickie piłkarki wygrywają drugi mecz z rzędu

Wtorek, 21 kwietnia 2015, 22:33
Aktualizacja: 22:35
W niedzielę na płycie głównej stadionu świdnickiego OSiR–u nasza kobieca drużyna podejmowała drużynę Piasta Nowa Ruda. Po wyjazdowym remisie w pierwszej rundzie, piłkarki Polonii–Stali miały ogromną chęć na zgarnięcie kompletu punktów na własnym terenie.

Początek meczu jednak tego nie zapowiadał. Nasze dziewczęta grały bardzo ospale, niedokładnie i miały problem z utrzymaniem się przy piłce. W pierwszej odsłonie to piłkarki z Nowej Rudy były groźniejsze, kilka razy zagroziły bramce strzeżonej przez Annę Kanecką, ale za każdym razem nasza bramkarka świetnie interweniowała. Do przerwy świdniczanki nie były w stanie zagrozić bramce przeciwniczek. Jedyny groźny strzał oddała z rzutu wolnego Dominika Sochacka, ale niestety tylko w boczną siatkę. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie nasz zespół wyszedł mocno odmieniony. Od pierwszej minuty przejął inicjatywę na boisku. W miarę upływu czasu nasza przewaga była coraz większa. Brakowało tylko dokładnego, ostatniego podania lub wykończenia akcji. Bardzo aktywne tego dnia na skrzydłach Nalewajko i Morąg co chwilę forsowały boczne strefy boiska lecz szwankowała precyzja. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu, determinacji i woli walki udało się w końcu zdobyć upragnionego gola, jak się okazało jedynego w tym spotkaniu. W 65. minucie potężnym strzałem z około 30 metrów popisała się Dominika Sorota, która uderzyła pod samą poprzeczkę nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarce Piasta. Przy stanie 1:0 bardzo groźną kontrę przeprowadziła drużyna gości i po strzale zawodniczki z Nowej Rudy piłka tylko o centymetry minęła naszą bramkę. Cenne trzy punkty zostały w Świdnicy, a nasza drużyna w drugim meczu zanotowała kolejne zwycięstwo i pierwsze przed własną publicznością.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu w drugiej połowie, pierwsza pozostawiała wiele do życzenia. Wiem, że takie mecze i takie zwycięstwa są nam bardzo potrzebne. Są to nowe doświadczenia, których ciągle mamy niewiele, ale z meczu na mecz jesteśmy bogatsi o kolejne. Mam bardzo młody zespół, ale mimo to dziewczyny pokazują, że nie wiek jest istotny, a serce do gry, wola walki i za to im bardzo dziękuję - powiedział po meczu trener naszej drużyny Damian Błaszczyk.

Skład: Kanecka, Sorota, Zych, Simlat (77’ Wrońska), Korzeniewska, Skalska, Kozak, Nalewajko, Sochacka, Krakowska (65’Górajewska), Morąg