• Piątek, 28 lutego 2020
  • Godz. 14:56
  • Imieniny: Hilarego, Lecha, Romana
  • Czytających: 771
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Świdniczanie wymuszają działania nowej władzy? – stanowisko byłych włodarzy Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 20 marca 2015, 11:31
Aktualizacja: 11:35
Autor: red.
Fot. archiwum
Wyrażamy zadowolenie, że prezydent Beata Moskal–Słaniewska zaczęła wreszcie wyciągać właściwe wnioski z powszechnych głosów krytyki jej dotychczasowych rządów w mieście. Dobrze, że nacisk opinii publicznej zawrócił ją z drogi totalnej negacji wielu przedsięwzięć ważnych dla Świdnicy, które z powodzeniem wdrożono lub przygotowano do realizacji w czasie prezydentury Wojciecha Murdzka. Co prawda, szans straconych bezpowrotnie wskutek jej błędnych decyzji nie da się już odzyskać, ale ważne jest, że w końcu notujemy jakąś korektę postępowania pani prezydent. Ogłoszona właśnie lista priorytetowych inwestycji miejskich może o tym świadczyć.

Pewne zdziwienie budzi sposób zaprezentowania tych zadań tak, jakby stanowiły one autorskie pomysły ekipy Beaty Moskal-Słaniewskiej. Faktem jest przecież, że część z nich jest już w bardzo zaawansowanym stadium budowy, a dla pozostałych prowadzono w poprzednich latach prace przygotowawcze w zakresie koncepcyjnym, projektowym i zapewnienia finansowania. Dzięki temu, teraz mogą wystartować.

Nie rozumiemy, dlaczego wśród nagłaśnianych inwestycji brakuje kilku zadań, które są bardzo oczekiwane przez mieszkańców, a umieszczono je w budżecie przygotowanym przez prezydenta Wojciecha Murdzka, następnie zaakceptowanym przez Radę Miejską obecnej kadencji. Należą do nich na przykład: rewitalizacja Parku Centralnego, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 na Zawiszowie lub modernizacja basenu otwartego, jako część całościowej przebudowy obiektów OSiR - wstępną koncepcję wykonano jesienią ubiegłego roku. Dalej niejasna jest wola realizacji wszystkich inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Jednak najważniejsze, że publicznie pani prezydent zadeklarowała chęć kontynuacji zadań, które niezależnie od jej stosunku do poprzednika, powinny być wykonane.

Dziękujemy wszystkim Świdniczanom, którzy swoją aktywną postawą przyczynili się do tego, że w działaniach pani Beaty Moskal-Słaniewskiej rozsądek bierze wreszcie górę nad politycznymi gierkami. Nie wiemy, czy to trwała zmiana stylu sprawowania władzy. Faktem jest przecież, że zapowiedzi dotyczące inwestycji idą w parze z głośną krytyką naszej dotychczasowej pracy. Niemniej, mamy satysfakcję, że siła opinii publicznej może realnie wpływać na poprawę jakości rządzenia miastem. To w obecnej chwili, jest ogromnie ważne, bo żeby iść do przodu trzeba pamiętać i szanować historię. Również tych ostatnich 12 lat.

< b>Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy w latach 2002-2014
wraz z zastępcami Ireneuszem Pałacem i Waldemarem Skórskim
oraz Joanną Gadzińską, przewodniczącą Rady Miejskiej w Świdnicy VI kadencji

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~wybawcy 20-03-2015 16:34
Odciieli ich od władzy to krytykują nową prezydent.
~mieszkaniec 21-03-2015 13:16
Jaka szkoda, że były prezydent w czasie swojego urzędowania nie brał pod uwagę głosu swoich mieszkańców i robił co chciał.
~andi 25-03-2015 13:17
te ... nie maja honoru

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group