Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanie życzyli sobie pogodnych świąt

Wtorek, 23 grudnia 2014, 14:05
Aktualizacja: 16:06
Autor: red.
Świdnica: Świdniczanie życzyli sobie pogodnych świąt
Fot. UM Świdnica
Przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju, paradą aniołów pod przewodnictwem świętego Mikołaja, która zachwyciła zarówno małych jak i nieco większych świdniczan i wspólnym kolędowaniem zakończyło się oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia w ramach Świdnickiej Kolędy 2014.

Po raz ósmy już świdniczanie spotkali się na rynku na uroczystej wigilii, w czasie której mogli przełamać się opłatkiem, pokolędować wspólnie z zespołem Pieśni i Tańca Jubilat, skosztować pysznego barszczyku serwowanego przez świdnickich harcerzy, czy wysłuchać IV Adwentowych Koncertów Wokalno-Organowych, które odbywały się w pobliskim kościele pw. św. Józefa.

Życzenia radosnych i spokojnych świąt składali mieszkańcom prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, biskup ewangelicki Waldemar Pytel, pastor Kościoła Zielonoświątkowego Dariusz Suszek, biskup katolicki Ignacy Dec, wicestarosta Zygmunt Worsa, wicewójt gminy Świdnica Zbigniew Kanicki i posłowie Teresa Świło oraz Robert Jagła.

Wspólna wigilia nie kończy Świdnickiej Kolędy. Tuż po świętach (27-29 grudnia) w ramach tej akcji odbędzie się XI Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Winter Cup 2014, a na zakończenie starego i powitanie nowego roku impreza sylwesterowa na Rynku. 31 grudnia w godzinach 22.00 – 1.00 mieszkańców, zabawiać będzie zespół Manchester i djPablo. Kolędę zakończy 6 stycznia 2015 roku Świdnicki Orszak Trzech Króli.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group