Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/NIemcy: Świdniczanin na warsztatach w Niemczech

Środa, 3 sierpnia 2011, 11:10
Aktualizacja: 11:12
Autor: red.
Świdnica/NIemcy: Świdniczanin na warsztatach w Niemczech
Fot. użyczone
Ostatniego dnia lipca zakończyły się warsztaty aktorskie i muzyczne zorganizowane w Großhennersdorfie przez Niemiecką organizację Lanterna Futuri. Wzięło w nich udział 30 młodych ludzi z Czech, Niemiec i Polski. Jednym z uczestników był świdnicki społecznik Piotr Parobiec.

Wakacyjne tournée pod nazwą „Lanterna Somer Special 2011” objęło 4 miasta- czeski Liberec (2 występy), niemieckie Drezno (2 występy) i polską Jelenią Górę (1 występ) i Kamienną Górę. -Niestety w tym ostatnim mieście nie udało się nam wystąpić- występ zepsuła pogoda, ale i tak uważam, że zarówno warsztaty i tournée było na najwyższym poziomie – wspomina Piotr Parobiec.
Warsztat teatralny prowadził wrocławski aktor i bułgarska aktorka, natomiast muzyczny niemieccy muzycy, nad wszystkim sprawował pieczę prezes organizacji, jego tłumaczę oraz współorganizatorzy. - Było świetnie i nie mogę się doczekać kolejnych warsztatów!- relacjonuje Piotr. - Nigdy wcześniej nie brałem udziału w tak dobrze zorganizowanych międzynarodowych warsztatach. Młodzież była uzdolniona i każdy przyjechał z zapałem do ciężkiej pracy.
Przez 2 tygodnie z zapałem młodzież z całej Europy przygotowywała spektakl uliczny „Sztuka połowicznego rozpadu”- gdzie znika miłość? - Przekonywał on, że miłość jest najważniejsza, a tryb jaki prowadzi większość mieszkańców świata zżera ich sam, tzn. brak ruchu, ciągła monotonia, czy też życie po to, żeby jeść.”- twierdzi Parobiec.
Kolejny etap szykowany jest na okres zimowy przyszłego roku, a ostatni w okresie letnim za rok. Po trzech etapach planowane jest wielkie międzynarodowe tournée z kilkoma edukacyjnymi spektaklami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group