Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice dla Adriana

Niedziela, 8 sierpnia 2021, 7:46
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice dla Adriana
Fot. UM Świebodzice
Siedmioletni Adrian ze Świebodzic to dzielny wojownik mierzący się ze straszną chorobą – białaczką limfoblastyczną.

Po dwóch przeszczepach szpiku, które spowolniły, lecz nie zatrzymały choroby, ostatnią nadzieją pozostała terapia Car-T, której nierefundowany koszt to 1,3 mln zł.

Historia małego chłopca poruszyła serca świebodziczan. Na pomoc ruszyły instytucje, organizacje, stowarzyszenia, kluby i mieszkańcy, wolontariusze, Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o, Jarosław Pizuński, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, wraz z Klubem Senior + Agatą Koperską.

W ramach pomocy wystartowała akcja #sztangipomagajki zainicjowana przez dwóch sportowców Macieja Więcka i Mateusza Brzuchacza. Zabawa w formie challengeu polega na podnoszeniu sztangi, ciężarków lub czegokolwiek innego, prawdziwym, pozorowanym, wirtualnym i wpłaceniu na konto Adriana kwoty o równowartości ilości powtórzeń pomnożonej razy 1 zł. Sprzęt, czas, miejsce, umiejętności nie mają znaczenia. Liczą się chęci i kreatywność, no i nie można zapomnieć o zaproszeniu do udziału kolejnych osób. Do tej pory w challenge włączyło się bardzo dużo osób. Do akcji wciąż można się przyłączać, do czego serdecznie zapraszamy.

Kolejną piękną akcją był piknik w hali sportowo-widowiskowej zorganizowany wspólnie przez: OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Miejski Dom Kultury w Świebodzicach, Stowarzyszenie Bona Fide oraz Klub Sportowy Ameoli w niedzielę 18 lipca. Wśród wielu atrakcji sportowo-rozrywkowych nie zabrakło maratonu zumby z niezastąpioną Martą Jasińską z Jumping Frog&Zumba, czy Otwartych Mistrzostw Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, połączonych z zawodami dla dzieci. Zabawa była udana, a konto zbiorki zasiliła kolejna solidna kwota.

Jednak Świebodzice na tym nie poprzestały. W piątek (30 lipca) w Miejskim Domu Kultury odbył się Piknik Międzypokoleniowy z pomocą dla Adrianka. Swoje siły przy organizacji i prowadzeniu tej świetnej imprezy połączyli: Seniorzy z Klubu Senior +, Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, Członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Przedstawicielki Centrum Edukacji Gerontologicznej i wielu wolontariuszy. Zabawa była przednia, a puszki z pomocą dla młodego świebodziczanina zapełniały się błyskawicznie.

Obok wszystkich świetnych wydarzeń organizowanych przez rzesze pomagaczy w Internecie trwają setki licytacji na rzecz Adrianka. Nadia – wałbrzyszanka, w której pomoc Świebodzice zaangażowały się pod koniec ubiegłego roku, już przyjęła lecznicze komórki. Teraz za pomocą swojej grupy wsparcia pomaga Adrianowi, prowadząc w Internecie dziesiątki licytacji.

Dzisiaj możemy już śmiało powiedzieć, że nasza pomoc jest widoczna. Obecnie na koncie zbiórki dla Adriana jest już około 60% potrzebnej kwoty. Jednak to nie koniec walki! Czasu jest coraz mniej, a brakuje nadal ponad pół miliona złotych.

Dlatego zachęcamy do wsparcia Adriana w tej nierównej bitwie.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/adrian.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group