Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice dla Antosia

Środa, 17 sierpnia 2022, 11:05
Aktualizacja: 11:05
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice dla Antosia
Fot. UM Świebodzice
13 sierpnia (sobota) w Hali Sportowo–Widowiskowej OSiR w Świebodzicach odbyła się kolejna edycja akcji charytatywnej „Świebodzice Miastem Serc”.

Piknik planowano na świeżym powietrzu, jednakże aura pogodowa nie sprzyjała organizatorom i ostatecznie imprezę przeniesiono na halę.

Tym razem Świebodzice połączyły serca, by ratować właśnie serduszko małego Antosia Sobeckiego, który z uwagi na poważną chorobę HLHS czeka na operację, której niestety nie da się przeprowadzić w Polsce. Antoś wraz z rodzicami obecny był na Pikniku. Organizatorami wydarzenia było Miasto Świebodzice na czele z Burmistrzem Miasta Pawłem Ozgą, Agatą Koperską Kierownik Klubu Senior+, Jarosławem Pizuńskim Prezesem OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Maciejem Więckiem ze Stowarzyszenia Bona Fide, przy wsparciu Zastępcy Burmistrza Tobiasza Wysoczańskiego oraz Sekretarz Miasta Sabiny Cebuli. Miejski Dom Kultury w Świebodzicach, pracownicy OSIR Sp z.o.o, instruktorzy i uczestnicy Klubu Senior +, a także młodzież oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Świebodzicach Magdalena Pawiłojć. Nie zabrakło także wspaniałych mieszkańców Świebodzic, którzy czynnie wsparli akcję zarówno w przygotowaniach jak i podczas samego wydarzenia za co serdecznie dziękujemy. Podczas imprezy charytatywnej mieliśmy okazję zobaczyć występy sekcji tanecznej MDK w Świebodzicach, posłuchać mini koncertu Danuty Gołdon-Legler, zatańczyć dla małego Antosia, a przy tym skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach oraz Seniorów z Klubu Senior + i Senior +II, jak również naszych mieszkańców.

Do słodkiego ciasteczka można było się napić pysznej kawy lub lemoniady serwowanej przez Central Park Bistro, który wspierała także była Dyrektor MDK Katarzyna Woźniak.

Były też dwie niespodzianki motoryzacyjne m.in. niezawodny na wszelkich imprezach charytatywnych w Świebodzicach Krzysztof Karwas-Król ze swoim motocyklem, i Krzysztof Solarewicz ze swoim Orange Monsterm Audi RSQ8. Imprezie towarzyszyły także medyczne akcenty, dostępny był: mammobus, pomiar cukru i kurs pierwszej pomocy. Przez cały czas trwania pikniku mieszkańcy pokonywali kilometry biegając po specjalnie wyznaczonej trasie oraz w hali na bieżni. W dniu Pikniku łącznie dla Antosia przebiegli ponad 68 km.

Dla dzieci i dorosłych przygotowana została loteria fantowa oraz stoisko kreatywne, na którym można było wykonać własnoręcznie m.in. zakładki do książek, zrobić sobie tatuaż z henny czy kolorowe warkoczyki. Największą atrakcją dla dzieci, ale też i niektórych dorosłych był jednak dmuchaniec, o który osobiście zadbał Prezes OSIR Jarosław Pizuński.

Mamy nadzieję, że puszki, które tak chętnie zapełnialiście przełożą się na ogromne wsparcie dla Antosia. A tym, którzy nie mogli być razem z nami przypominamy, że wpłat można dokonać poprzez stronę www.siepomaga.pl/antos-serduszko.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group