Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice dla Niepodległej

Wtorek, 13 listopada 2018, 13:31
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice dla Niepodległej
Fot. UM Świebodzice
Msza święta za Ojczyznę, złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, patriotyczny pokaz laserowy na ratuszu – to w sobotę 10 listopada, a 11 doroczny Bieg Niepodległości oraz Marsz Nordic Walking ze wspaniałą frekwencją. Tak Świebodzice uczciły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Msza w intencji Ojczyzny odprawiona została w kościele pw. Św. Mikołaja. Wzięli w niej udział m. in. Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, radni kończącej się kadencji oraz nowo wybrani samorządowcy, a także burmistrz elekt Paweł Ozga.

Po uroczystej eucharystii delegacje złożyły wiązanki i zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego. A o godz. 19:00 w Rynku rozpoczął się patriotyczny pokaz świetlny, przygotowany z okazji rocznicy. Już od godz. 17:00 ratusz przybrał narodowe barwy, a o momentem kulminacyjnym było laserowe widowisko, nawiązujące do historii państwa, postaci wielkich Polaków, a także lokalnych akcentów, jak legenda o Gustavie Beckerze. Ogromne wrażenie zrobiły także „płonące” fontanny, zamontowane tuż przed ratuszem.

Pokaz przyszło obejrzeć bardzo wielu mieszkańców, dziękujemy za tak liczny udział.
- Dziękuję, że tego dnia chcieliśmy być razem i świętować to ważne święto. Prawdziwy patriotyzm wypływa z serca i jest widoczny nie w słowach, ale w działaniach – podsumowuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W niedzielę 11 listopada entuzjaści aktywnego wypoczynku mogli wziąć udział w Biegu Niepodległości i Marszu Nordic Walking. Na starcie stanęło bardzo wiele osób, pogoda także dopisała.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group