Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice liderują w sferze oświaty

Poniedziałek, 3 listopada 2014, 10:40
Aktualizacja: 11:21
Autor: red.
Świebodzice: Świebodzice liderują w sferze oświaty
Fot. UM Świebodzice
To już trzeci raz, gdy złożona z ekspertów reprezentujących środowiska naukowe kapituła konkursu na "Samorządowego Lidera Edukacji" nie miała wątpliwości przy ocenie aplikacji Świebodzic, stwierdzając, iż w naszym mieście usługi edukacyjne świadczone są na najwyższym poziomie. W efekcie – znów jesteśmy wśród najlepszych.

Uroczystość podsumowująca IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów odbyła się w czwartek, 30 listopada, w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W gali, w której udział wzięli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu całej Polski, Świebodzice reprezentowali - burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Zofia Choińska, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.

Nasza Gmina znalazła się wśród wyróżnionych gmin i powiatów z całej Polski, które otrzymały Certyfikat "Lider Samorządowy Edukacji". Certyfikat przyznano gminom, które w sposób szczególny dbają o szkolnictwo na swoim terenie, uważają, że rozwój nauki i edukacji to świadectwo nowoczesności i wysokich ambicji gminy, wyróżniającą się pod względem inwestycji w sferze oświaty oraz są organami prowadzącymi szkół o znaczących osiągnięciach dydaktycznych, społecznych organizacyjnych i sportowych.

To jednak nie koniec wyróżnień, jakie w miniony czwartek za pośrednictwem burmistrza Bogdana Kożuchowicza spłynęły do Świebodzic. Dodatkowo uhonorowani zostaliśmy certyfikatem "Primus", który jest nagrodą za uzyskanie najwyższej liczby punktów rankingowych wśród wszystkich gmin i powiatów certyfikowanych w tej edycji Programu.

Gościem honorowym uroczystości finałowej IV edycji Programu "Samorządowy Lider Edukacji" był prof. Jan Miodek, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, który przedstawił wykład pt. "We Wrocławiu na Śląsku".

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group