Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice mają nowego radnego, burmistrz ma podwyżkę

Czwartek, 16 grudnia 2010, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: red.
Świebodzice: Świebodzice mają nowego radnego, burmistrz ma podwyżkę
Fot. UM Świebodzice
Krystian Wołoszyn jest nowym radnym Rady Miejskiej Świebodzic. Na wczorajszej sesji złożył ślubowanie i mógł już brać udział w pierwszych głosowaniach rady.

Obecność nowej osoby w radzie wiąże się z wygaśnięciem mandatu Ireneusza Zyski, który złożył go na poprzedniej sesji w związku z objęciem funkcji pierwszego zastępcy burmistrza miasta. Kolejną osobą z listy KWW Bogdana Kożuchowicza, która uzyskała największą liczbę głosów jest właśnie Krystian Wołoszyn. Nowy radny jest w radzie najmłodszy. Ma 30 lat, wykształcenie wyższe, pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej, współpracuje z wieloma organizacjami społecznymi w mieście.

To jeszcze nie koniec zmian w świebodzickiej radzie. Na środowej sesji wniosek o wygaśnięcie mandatu złożył radny Zbigniew Opaliński, a to oznacza, że na kolejnej sesji ślubowanie złoży osoba, która uzyskała w kolejności najwyższe poparcie. Taką osobą jest Robert Wysoczański. Świdniczka całe to zamieszanie przewidywała jeszcze w listopadzie: czytaj tutaj.

Na wczorajszej sesji Rada Miejska Świebodzic ustaliła też nowe wynagrodzenie dla burmistrza. Bogdan Kożuchowicz będzie otrzymywał za swoją pracę 12 tys. zł brutto. Na wynagrodzenie składa się pensja zasadnicza oraz dodatki: funkcyjny, za wieloletnią pracę oraz dodatek specjalny. Wniosek o zmianę pensje umotywowany był dużym zaangażowaniem burmistrza Bogdana Kożuchowicza w pracę na rzecz miasta i wysokimi osiągnięciami w ostatniej kadencji.

Rajcowie tez zadecydowali, że przez kolejne siedem miesięcy w Świebodzicach będą obowiązywały dotychczasowe stawki za dostawę i odbiór ścieków. Zakład Wodociągów i Kanalizacji wystąpił o przedłużenie dotychczasowych cen ze względu na dobrą sytuację finansową zakładu. Ma to także związek z planowanym w 2011 r. podłączeniem całej kanalizacji miejskiej do oczyszczalni ścieków. To, jak argumentował obecny na sesji szef ZWiK Piotr Zalewski, niewątpliwie wpłynie na wysokość ponoszonych przez spółkę kosztów i będzie jednym z ważnych czynników branych pod uwagę przy kształtowaniu taryf.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group