Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice mają nowego radnego, burmistrz ma podwyżkę

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 16 grudnia 2010, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Krystian Wołoszyn jest nowym radnym Rady Miejskiej Świebodzic. Na wczorajszej sesji złożył ślubowanie i mógł już brać udział w pierwszych głosowaniach rady.

Obecność nowej osoby w radzie wiąże się z wygaśnięciem mandatu Ireneusza Zyski, który złożył go na poprzedniej sesji w związku z objęciem funkcji pierwszego zastępcy burmistrza miasta. Kolejną osobą z listy KWW Bogdana Kożuchowicza, która uzyskała największą liczbę głosów jest właśnie Krystian Wołoszyn. Nowy radny jest w radzie najmłodszy. Ma 30 lat, wykształcenie wyższe, pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej, współpracuje z wieloma organizacjami społecznymi w mieście.

To jeszcze nie koniec zmian w świebodzickiej radzie. Na środowej sesji wniosek o wygaśnięcie mandatu złożył radny Zbigniew Opaliński, a to oznacza, że na kolejnej sesji ślubowanie złoży osoba, która uzyskała w kolejności najwyższe poparcie. Taką osobą jest Robert Wysoczański. Świdniczka całe to zamieszanie przewidywała jeszcze w listopadzie: czytaj tutaj.

Na wczorajszej sesji Rada Miejska Świebodzic ustaliła też nowe wynagrodzenie dla burmistrza. Bogdan Kożuchowicz będzie otrzymywał za swoją pracę 12 tys. zł brutto. Na wynagrodzenie składa się pensja zasadnicza oraz dodatki: funkcyjny, za wieloletnią pracę oraz dodatek specjalny. Wniosek o zmianę pensje umotywowany był dużym zaangażowaniem burmistrza Bogdana Kożuchowicza w pracę na rzecz miasta i wysokimi osiągnięciami w ostatniej kadencji.

Rajcowie tez zadecydowali, że przez kolejne siedem miesięcy w Świebodzicach będą obowiązywały dotychczasowe stawki za dostawę i odbiór ścieków. Zakład Wodociągów i Kanalizacji wystąpił o przedłużenie dotychczasowych cen ze względu na dobrą sytuację finansową zakładu. Ma to także związek z planowanym w 2011 r. podłączeniem całej kanalizacji miejskiej do oczyszczalni ścieków. To, jak argumentował obecny na sesji szef ZWiK Piotr Zalewski, niewątpliwie wpłynie na wysokość ponoszonych przez spółkę kosztów i będzie jednym z ważnych czynników branych pod uwagę przy kształtowaniu taryf.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~SKANDAL 16-12-2010 12:32
Bogdan Kożuchowicz będzie otrzymywał za swoją pracę 12 tys. zł brutto - no chyba was posrało, to prezydent Świdnicy tyle zarabia. Nie no ludzie to trzeba zgłosić do CBA
~ 16-12-2010 13:05
To zgłoś. Nośny temat to sobie możesz pofolgować. Moim zdaniem pensja Prezydenta Ś-cy jest adekwatna do wielkości miasta a co za tym idzie odpowiedzialności za mienie i mieszkańców.
~larenmac 16-12-2010 13:43
Odwołujecie się do odpowiedzialności. Hmmm. Proszę o wskazanie chociaż jednego samorządowca, który poniósł konsekwencje prawne swoich błędnych czynów. Bo chyba na tym polega odpowiedzialność. No chyba, że jest to odpowiedzialność przed bogiem czyli ... tu każdy, w zależności od swojej wiary, sobie zinterpretuje Jedyny pożytek z wyborów mają tylko burmistrzowie i prezdenci. Jeszcze nie zaczęli a już podwyżka. Ile Ty marny robolu musisz się natyrać aby na nią zasłużyć?
~ 16-12-2010 21:02
prezydent Świdnicy zarabia 12 tyś, starosta Świdnicki zarabia 12 tyś------- więc jakim prawem ten knypek samorządowy też dostaję 12 tysięcy złotych miesięcznie!!!!!!!!!!!!???????????????????
~świebodziczanin 17-12-2010 14:20
To rzeczywiście skandal. Za co Kożuchowicz będzie tyle zarabia? Nic wielkiego nie zrobił, by gratyfikować sobie takimi pieniędzmi. Pamiętajcie, że najprawdopodobniej ma on też prawo do poboru "13" i rada może mu przynawać dodatkowe nagrody.
~obserwator 17-12-2010 20:59
12 tysięcy ciekawe za co?
~KPINA 2-09-2015 13:30
A co on takiego zrobi. Budynki są remontowane z pieniędzy wspólnot mieszkaniowych ,umie tylko podnosić podatki i zezwalać na budowę nowych dyskontów .Panu burmistrzowi chyba się marzy że handel całkiem w świebodzicach umrze i bedzie rządził tylko tym swoim moherowym sztabem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group