Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice na miarę Europy

Wtorek, 23 września 2014, 12:10
Aktualizacja: 14:13
Autor: red.
Świebodzice: Świebodzice na miarę Europy
Fot. UM Świebodzice
W piątek, 19 września, w Sali Koncertowej Radia Wrocław rozstrzygnięta została pierwsza dolnośląska edycja prestiżowego konkursu "Euro–Gmina". Wśród nagrodzonych samorządów znalazły się również Świebodzice. To już kolejny laur dla naszego miasta w tym roku.

Po zajęciu 35. miejsca w rankingu gmin "Rzeczpospolitej", Świebodzice zostały dostrzeżone po raz kolejny, tym razem z uznaniem do sytuacji w naszym mieście podeszła kapituła konkursu "Euro-Gmina".

Świebodzice wyróżnione zostały przez nią tytułem lidera w kategorii gospodarki i przedsiębiorczości. Oznacza to, że spośród innych uczestników to w przypadku Świebodzic kapituła najbardziej doceniła zaangażowanie i pracę władz samorządowych w zakresie pozyskiwania nowych inwestorów i współpracy z podmiotami gospodarczymi już funkcjonującymi na terenie miasta, a także pozytywnie oceniła sposób pozyskiwania środków unijnych i współpracę z sektorem pozarządowym. Nagrodę podczas uroczystej gali z rąk wicewojewody dolnośląskiej Ewy Mańkowskiej i sekretarza województwa dolnośląskiego Lilli Jasińskiej odebrał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który nie krył radości i dumy z przyznanego Świebodzicom wyróżnienia.

Organizatorem konkursu "Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner", którego celem jest promowanie najlepiej zarządzanych jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw prywatnych, jest Fundacja Gospodarcza "Euro-Partner". W ramach plebiscytu, objętego patronatem przez Ministerstwo Gospodarki i Telewizję Polską, wręczane są tytuły lidera w kategoriach: gospodarki i przedsiębiorczości, rolnictwa, ekologii, służby zdrowia i opieki społecznej, bezpieczeństwa, edukacji, kultury, sportu, turystyki oraz agroturystyki.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group