Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice na rowerach

Sobota, 22 września 2018, 9:49
Aktualizacja: 9:51
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice na rowerach
Fot. UM Świebodzice
Wspólne, z mieszkańcami, otwarcie Centrum Przesiadkowego i ścieżek rowerowych, przejazd ścieżkami do Rynku, parada wokół ratusza i świetna zabawa w pełnym słońcu – tak wyglądał w Świebodzicach doroczny Happening Rowerowy organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zrównoważonego Transportu.

W tym roku happening miał dodatkowy akcent. Choć obie inwestycje są już od dawna w użytkowaniu, to właśnie dziś 21 września, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wspólnie z mieszkańcami, symbolicznie otworzył nowo wybudowane Centrum Przesiadkowe oraz ścieżki rowerowe.
- Oba te zadania mają przede wszystkim służyć mieszkańcom, zachęcać do korzystania z alternatywnych form komunikacji: rowerowej, kolejowej, autobusowej – a to właśnie skupia Centrum – mówił burmistrz, który także przyjechał na plac przed dworcem na rowerze. – Oba te zadania, zrealizowane w ramach ograniczania skutków tzw. niskiej emisji, mają także wpływać na lepsze powietrze w naszym mieście. Łączny koszt to prawie 5 mln zł. A za chwilę będzie tu przyjeżdżać nasz czwarty autobus miejski w ramach nowej linii, którą mam nadzieję będzie podróżować jeszcze więcej świebodziczan. Wspólnie dbajmy o nasze środowisko.

Po symbolicznym otwarciu CP i ścieżek wszyscy wsiedli na rowery i pojechali do Rynku. W wesołym, rowerowym peletonie pojechali radni, prezesi spółek miejskich, uczniowie świebodzkich szkół, nasze aktywne seniorki, policyjny patrol także na dwóch kółkach (rowery niedawno kupił samorząd), mieszkańcy miasta, którzy przyjechali z dziećmi.

Następnie grupa dołączyła do zebranych w Rynku rowerzystów i wszyscy razem przejechali we wspólnej paradzie wokół ratusza. Na placu ratuszowym odbyła się główna część imprezy, czyli konkursy i zabawy edukacyjne, przeprowadzone m. in. przez naszą Straż Miejską, znakowanie rowerów, pokazy teakwon-do klubu Taipan, poducha do skakania. Uczestnicy happeningu otrzymali też upominki – bidony rowerowe, ufundowane przez szefów spółek miejskich: ZWiK i ZGK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group