Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 811
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice pomagają

Niedziela, 6 marca 2022, 7:32
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice pomagają
Fot. UM Świebodzice
Od wybuchu wojny na Ukrainie minął tydzień czasu, to okres pełnej mobilizacji Świebodziczan, Władz Miasta, jednostek organizacyjnych, spółek. Gotowość do pomocy wszyscy ofiarowali od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę.

W tym celu odbyło się w dniu 3 marca kolejne spotkanie zespołu ds. uchodźców z Ukrainy, przewodniczył mu Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim oraz Sekretarz Miasta Sabiną Cebulą, w spotkaniu uczestniczyli także prezesi spółek, dyrektorzy jednostek, placówek oświatowych, pracownicy UM. Miało ono na celu także wymianę informacji, scentralizowanie działań.

Już teraz wiemy, że podejmowane działania przynoszą pożądane efekty, każdy uchodźca, który przybył po 24 marca do Świebodzic otrzymuje szybką pomoc.
O takie wsparcie obywatel Ukrainy powinien zwrócić się do Ośrodka Pomocy Społecznej, jest to instytucja pierwszego kontaktu, która organizuje wsparcie lokalowe, żywieniowe, medyczne, psychologiczne, prawne oraz edukacyjne (tel. nr 666-95-81, od godz. 7:30 do godz. 15:30, od godz. 15:30, tel. nr 502-336-252).

Po raz kolejny Świebodziczanie udowodnili, że mają olbrzymie pokłady empatii i wielkie serca. Budujące jest to, że codziennie jednostki organizacyjne, spółki odbierają telefony od mieszkańców oferujących wsparcie. Przypominamy, że bardzo aktywnie działa specjalnie utworzona grupa na Facebooku pn. Świebodzice dla Ukrainy, którą zarządza Kierownik Klubu Senior + Agata Koperska.

Na portalu miejskim www.swiebodzice utworzony został specjalny baner pn. Solidarni z Ukrainą - Akcja Pomocowa Miasta Świebodzice dla uchodźców z Ukrainy, pod którym znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące pomocy udzielanej obywatelom Ukrainy.

W Świebodzicach zorganizowane są także miejsca docelowe, gdzie można przekazywać dary dla Ukrainy, W tym celu funkcjonują niżej wymienione punkty:

Miejski Domu Kultury (poniedziałki-czwartki, godz. 8:00-20:00 i piątki, godz. 8:00-16:00),
Klub Senior + (poniedziałki-piątki, godz. 8:30-14:30),
OSIR Świebodzice (poniedziałki-piątki, godz. 9:00-20:00, sobota-niedziela 8:00-20:00),
Szkoła Integracyjna (poniedziałki-piątki, godz. 7:00-18:00),
Harcówka Szczepu Harcerskiego Imago, ul. Wolności 23, (kontakt telefoniczny - 577896481).
W związku ze zbliżającym się weekendem przypominamy, że dary dla Ukrainy można przekazywać w soboty i niedziele do OSiR Świebodzice Spółka z o.o.

Poniżej przedstawiamy listę najpilniejszych potrzeb, rzeczy:

kołdry i pościel,
proszki lub płyny do prania,
chemia męska (pianki i maszynki do golenia),
akcesoria dla niemowląt (butelki i kubki niekapki),
bielizna różne rozmiary (nowa),
kredki,
Prosimy nie przynosić ubrań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group