Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice walczą ze smogiem

Poniedziałek, 4 lutego 2019, 9:02
Aktualizacja: 15:03
Autor: red
Podczas sesji Rady Miejskiej została podjęta uchwała dotycząca uruchomienia programu dotacyjnego mającego na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez zmianę ogrzewania z paliwa stałego na bardziej ekologiczne w lokalach mieszkalnych oraz nieruchomościach o charakterze mieszkalnym. Priorytetem samorządu jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz podwyższenie standardów ekologicznych.

Z budżetu miasta mogą być udzielane dotacje na zadanie inwestycyjne z zakresu ochrony środowiska polegające na trwałej zmianie systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym, tj. ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe, pompy ciepła. Warunkiem otrzymania dotacji celowej jest trwałe usunięcie wszystkich dotychczasowych źródeł ciepła na nieruchomości zasilanymi paliwami stałymi za wyjątkiem: pieców kaflowych akumulacyjnych stosowanych przy ogrzewaniu elektrycznym, pieców przedstawiających wysokie walory estetyczne, pieców objętych ochrona konserwatorską, kominków.

Kwota dotacji będzie wynosiła 40 % wartości poniesionych kosztów kwalifikacyjnych, lecz nie więcej niż 3 000,00 zł. Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Miejskim od dnia 15 lutego do dnia 30 sierpnia 2019 r. Wnioskodawca ubiegający się o uzyskanie dotacji celowej ma za zadanie złożenie stosownego wniosku, który będzie dostępny w wydziale Ochrony Środowiska, ul. Żeromskiego 27, pokój nr 3, parter oraz Biuletynie Informacji Publicznej po wejściu uchwały w życie.

To nie jedyne działanie jakie podejmuje Gmina w walce ze smogiem, działania idą dwutorowo. Wspólnie z innymi gminami członkowskimi Aglomeracji Wałbrzyskiej Świebodzice przystępują do programu wymiany kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej ekologiczne źródła, aplikacja wniosku odbywa się w ramach środków unijnych. Deklarację należy złożyć w Urzędzie Miejskim do dnia 15 lutego, ul. Rynek 1, pokój nr 18, II piętro.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group